اجتماعی » پیشخوان
کد خبر : 7598
پنجشنبه - ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵

اجرای طرح «تابستانه کتاب ۹۷» در کتابفروشی های گیلان

111812

معاون ارشاد اسلامی گیلان گفت: ثبت نام کتاب فروشی ها در طرح تابستانه کتاب ۹۷ آغاز شده است و کتاب فروشی های استان می توانند تا ۲۷ مرداد به این طرح سراسری بپیوندند.

حسین ابراهیمیان در گفت وگو با ایسنا – منطقه گیلان، از آغاز ثبت نام طرح «تابستانه کتاب ۹۷» در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: نهمین دوره طرح های حمایتی از کتابفروشی ها با عنوان تابستانه کتاب ۹۷ از سه شنبه، ۳۰ مرداد در کتابفروشی های عضو طرح در سراسر کشور آغاز می شود.

معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان افزود: کتاب های تالیفی با کمک هزینه خرید ۲۵ درصد و کتاب های ترجمه با کمک هزینه خرید ۱۵ درصد در راستای اجرای طرح یادشده در تهران به مدت هفت روز و در سایر شهرها و شهرستان ها به مدت ۱۰ روز عرضه می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: حداکثر یارانه اختصاصی به هر کتابفروشی، میزان و درصد مشارکت کتابفروشی ها در تخصیص یارانه براساس اعتبار کلی طرح تعیین و قبل از شروع طرح اعلام خواهد شد. در این طرح سقف مجاز خرید برای هر خریدار حداکثر یک میلیون ریال است و مدت زمان تسویه حساب طرح با کتابفروشی ها، حداقل ۶ ماه خواهد بود.

وی عنوان کرد: کتابفروشی های عضو طرح عیدانه کتاب ۱۳۹۷ برای تایید شرکت در طرح تابستانه نیاز به ثبت نام مجدد ندارند و کافی است با مراجعه به صفحه کاربری خود، شرایط شرکت در طرح را تایید و اطلاعات خود را کنترل و ویرایش کنند.

ابراهیمیان اضافه کرد: کتابفروشی های گیلان همزمان با سراسر کشور می توانند تا شنبه، ۲۷ مرداد با مراجعه به سایت «www.ketab.ir» نسبت به ثبت نام در طرح تابستانه کتاب ۹۷ اقدام کنند.

وی بیان کرد: با توجه به محدود بودن بودجه طرح تابستانه کتاب، سقف یارانه پس از تعیین و اختصاص افزایش نخواهد یافت؛ بنابراین کتابفروشانی که تمایل دارند پس از پایان اعتبار به صورت مشارکتی و با پرداخت ۵۰ درصد یارانه، فروش را ادامه دهند آمادگی خود را اعلام کنند.

معاون ارشاد اسلامی گلان یادآور شد: ۱۳۴ کتابفروشی در گیلان فعالیت دارند که معمولا در هر دوره از طرح های فصلانه کتاب حدود ۲۰ کتابفروشی ثبت نام می کنند.