اجتماعی » پیشخوان » شهرستان لنگرود » فرهنگی » لنگرود
کد خبر : 11796
جمعه - ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴

جوانان و نوجوانان در تیررس آسیب‌های فضای مجازی

جامعه خبری تحلیلی لنگرود، کارشناس اجتماعی پلیس لنگرود در جمع دانش‌آموزان دبیرستان‌‌ دخترانه ” امام علی(ع) ” گفت: فضای مجازی نیز همچون فضای حقیقی از تیررس کشورهای غربی مصون نمانده و تبدیل به دست آویز و ابزاری برای رسیدن آنها به اهداف جنگ نرم شده است.
به گزارش لنگرود به نقل از خبرنگار پایگاه خبری پلیس،سروان ” حسن محبی ” در راستای اجرای برنامه‌های آموزشی در جهت ارتقاء سطح آگاهی دانش‌آموزان با حضور در جمع دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه امام علی(ع) گفت:‌ مدارس بایستی سنگری مقتدر در مواجهه با جنگ نرم دشمن باشند.
وی افزود: اینترنت دنیای پهناور اطلاعات بوده که کاربران اینترنتی از هر نقطه از جهان و در کمترین زمان ممکن و با یک کلیک اقدام به دسترسی اطلاعات موجود کرده و می‌تواند خواسته‌ها و نیازمندی‌های خود را از آن طریق برآورده سازند که متاسفانه این فضا نیز هم چون فضای حقیقی از تیررس کشورهای غربی مصون نمانده و تبدیل به دست آویز و ابزاری برای رسیدن آنها به اهداف جنگ نرم شده است.
سروان محبی در ادامه بیان داشت: در این فضا اکثر کاربران متخلف با هویت جعلی در صدد سوء استفاده‌های مالی، انتشار مطالب غیر اخلاقی و از همه مهم‌تر استحاله فرهنگ ایرانی و اسلامی را دنبال می‌کنند.
کارشناس اجتماعی پلیس در خاتمه عنوان کرد: جوانان و نوجوانان بایستی با تسلیح خود به سلاح بصیرت و آگاهی ضمن مصون نگه داشتن خود از خطرات این فضا و خنثی کردن نقشه‌های دشمنان جامعه را یاری رسانند.