رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 33 خبر
  • سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۴ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Tuesday 4 August

به گزارش لنگرودنیوز ، سرهنگ عباس حسینی در نشستی، اظهار کرد: سی و نهمین سالگرد مراسم شهادت تنها استاندار شهید کشور، شهید «علی اخوین انصاری» و شهید «علی رضا نورانی» معاون عمرانی اسبق استانداری گیلان و گرامیداشت یاد و خاطره ۲۵۷ شهید کارمند استان گیلان به صورت تلویزیونی برگزار می‌شود. رئیس سازمان بسیج کارمندان سپاه […]

به گزارش لنگرودنیوز ، سرهنگ عباس حسینی در نشستی، اظهار کرد: سی و نهمین سالگرد مراسم شهادت تنها استاندار شهید کشور، شهید «علی اخوین انصاری» و شهید «علی رضا نورانی» معاون عمرانی اسبق استانداری گیلان و گرامیداشت یاد و خاطره ۲۵۷ شهید کارمند استان گیلان به صورت تلویزیونی برگزار می‌شود.

رئیس سازمان بسیج کارمندان سپاه قدس گیلان، افزود: این یادواره تلویزیونی با سخنرانی اینترنتی سردار نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه و خانواده شهیدان انصاری و نورانی در روز یک شنبه ساعت ۱۸ عصر به صورت زنده از شبکه باران پخش می‌شود.

سرهنگ حسینی با بیان اینکه ساعت ۸ صبح روز یک شنبه نیز محل شهادت این شهدا گلباران می‌شود، گفت: مهمان ویژه این برنامه‌ها همسر شهید انصاری است و مراسم گلباران نیز با حضور استاندار و مدیران کل استانی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهید علی انصاری اهل شهرستان رودسر و شهید علی رضا نورانی اهل شهرستان لنگرود بودند، افزود: مراسم گلباران مزار این دو شهید در رودسر و لنگرود نیز با حضور مردم و مسئولان انجام می‌شود.

رئیس سازمان بسیج کارمندان سپاه قدس گیلان با بیان اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا یادواره شهیدان انصاری و نورانی به صورت تلویزیونی برگزار می‌شود، گفت: ابتکار برگزاری یادواره‌های شهدا به صورت تلویزیونی بازتاب کشوری دارد.

حسینی با اشاره به برخی ویژگی اخلاقی شهید علی انصاری، گفت: وی متکی به خداوند متعال، پیرو خط ولایت فقیه، اهل بخشش، انفاق و کمک به نیازمندان و مستضعفان بود و تمام وقت خود را وقف خدمت به مردم و اسلام می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست، افزود: مسئولان وظیفه دارند با برگزاری یادواره‌های شهدا، فرهنگ ایثار و شهادت را به جوانان امروزی منتقل کنند.

شهید علی اخوین انصاری و شهید علیرضا نورانی در ۱۵ تیرماه سال ۱۳۶۰ در چهارمین روز از ماه مبارک رمضان و یک هفته پس از انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در مسیر عزیمت به محل استانداری گیلان در خیابان لاکانی شهر رشت به دست منافقان کوردل به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمارعنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
905
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
868
روز گذشته
سورتمه لنگرود