رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
  • السبت ۱۵ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 17 August
  • پنجشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶
  • کد خبر : 7913
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : ژنرال مک‌کنزی گزینه ترامپ برای ریاست فرماندهی مرکزی آمریکا

رئیس‌جمهوری آمریکا یک افسر کهنه‌کار تفنگداران دریایی را برای ریاست فرماندهی مرکزی آمریکا و نظارت بر عملیات‌های جنگی در سراسر خاورمیانه نامزد کرد. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، چنانچه سنای آمریکای نامزدی ژنرال کنت اف. مک‌کنزی جونیور را تایید کند، او جانشین ژنرال جوزف ووتل می‌شود که انتظار می‌رود طی ماه‌های آتی […]

57732593

رئیس‌جمهوری آمریکا یک افسر کهنه‌کار تفنگداران دریایی را برای ریاست فرماندهی مرکزی آمریکا و نظارت بر عملیات‌های جنگی در سراسر خاورمیانه نامزد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، چنانچه سنای آمریکای نامزدی ژنرال کنت اف. مک‌کنزی جونیور را تایید کند، او جانشین ژنرال جوزف ووتل می‌شود که انتظار می‌رود طی ماه‌های آتی از ریاست فرماندهی آمریکا موسوم به “سنتکام” کناره‌گیری کند. این ژنرال یکی از مقام‌های نظامی بسیار ارشد پنتاگون در سال گذشته بوده است که گاها درباره مسائل عملیاتی در کنار سخنگوی غیرنظامی این سازمان، در جمع خبرنگاران سخن گفته است.

این مقام در شرایطی قرار است ریاست فرماندهی مرکزی آمریکا در دست بگیرد که پنتاگون تحت رهبری جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا قصد دارد تا نوک پیکان را از جنگ‌های ۱۷ سال گذشته به سمت مقابله با قدرت‌های مهمی مانند روسیه و چین متمرکز کند. در حالی که کمپین ضد داعش، که عمده عملیات این مرکز از سال ۲۰۱۴  بوده، رو به کاهش رفته است اما نیروهای آمریکایی همچنان عملیات‌هایی در سوریه و کمتر از آن، در عراق را دنبال می‌کنند. عملیات نیروهای آمریکایی در افغانستان، یمن و مناطق دیگر هم ادامه دارد که به بهانه مقابله با شبه‌نظامیان است.

وال استریت ژورنال پیشتر از بزرگ‌ترین طرح دولت ترامپ برای جابجایی رهبران نظامی از ابتدای شروع به کار این دولت خبر داده بود. این تغییرات جابجایی فرماندهانی در خاورمیانه و اروپا را شامل می‌شود. پستی که اکنون در دست ژنرال ووتل است، مهم‌ترین فرماندهی ارتش آمریکا است که مسئولیت کل خاورمیانه از جمله افغانستان، عراق و سوریه را بر عهده دارد. ژنرال ووتل بهار آینده بازنشسته می‌شود. ژنرال مک‌کنزی اکنون مدیر ستاد مشترک ارتش است و سال‌ها تجربه فعالیت در مناطق جنگی عراق و افغانستان و همچنین در داخل واشنگتن را دارد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
552
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
515
روز گذشته
سورتمه لنگرود
تحقق
یافته
وعده وام ۱۰ میلیونی خرید لوازم خانگی