رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
  • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 28 May

به گزارش لنگرود نیوز همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، فعالان محیط‌ زیستی شهر لنگرود(اعضاء باشگاه اته کوه،نمایندگان گروه های کوه نوردی،شهدای آنسرمحله،ایران زمین،دوستان همنورد،لیلی کوه پاینده،فردایی بهتر،خزر، آقای پورمحمدی از گروه زیستاپ)،پوشش رسانه ای لنگرود نیوز برای جمع‌آوری پسماندهای خشک به‌ویژه پسماندهای ظروف یکبار مصرف پای کار آمدند و درسطح شهر لنگرود خادمان و […]

به گزارش لنگرود نیوز همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، فعالان محیط‌ زیستی شهر لنگرود(اعضاء باشگاه اته کوه،نمایندگان گروه های کوه نوردی،شهدای آنسرمحله،ایران زمین،دوستان همنورد،لیلی کوه پاینده،فردایی بهتر،خزر، آقای پورمحمدی از گروه زیستاپ)،پوشش رسانه ای لنگرود نیوز برای جمع‌آوری پسماندهای خشک به‌ویژه پسماندهای ظروف یکبار مصرف پای کار آمدند و درسطح شهر لنگرود خادمان و پاکبانان را یاری رساندند. بر همین اساس تعدادی از شهروندان هم به صورت خود جوش به این جمع ملحق شده و اقدام به جمع‌آوری زباله‌های ریخته شده در سطح معابر کردند. آنها ضمن کمک‌رسانی به پاکبانان، دیگر عزاداران حسینی را هم دعوت به تلاش هرچه بیشتر برای حفظ محیط‌زیست شهر ‌کردند و از مردم ‌خواستند تا استفاده از ظروف یکبار مصرف را کاهش دهند.
رییس هیئت کوه نوردی لنگرود آقای حسین ملکی مقدم به همراه فعالان محیط‌زیستی به همراه تعدادی از شهروندان داوطلب،اقدام به جمع‌آوری ظروف یکبار مصرف پلاستیکی و پسماند از سطح معابر شهر کردند. در این اقدام که نیکوکار، ریاست دانشکده پیرا پزشکی و پرستاری لنگرود نیز حضور داشت،داوطلبان ضمن جمع‌آوری پسماندهای خشک ، شهروندان را به رعایت نظافت شهر، رها نکردن زباله در معابر عمومی و حذف ظروف یکبار مصرف سرطان‌زا دعوت کردند. جالب اینکه برخی از عزاداران با دیدن چنین اقدامی، همان لحظه داوطلب شده و پا به پای سایرین پسماندهای ریخته شده را جمع‌آوری می‌کردند.

حسین ملکی مقدم گفت: تقدیر و تشکر از همه دوستانیکه بما افتخارداده بودنند،آرزوی بهترین ها را برایتان دارم انشاءلله این فرهنگ در دل مردم جا بیفته و شهر ما را خانه خود بدانیم و اینقدر زحمت کشان شهرداری را به زحمت نیاندازیم .این برنامه اجراءشده توسط هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی شهرستان لنگرود و با مساعدت شهردار خوب شهرمان جناب مهندس رجایی انجام شد.

پورمحمدی مدیر مجموعه زیستاپ که طی سالیان گذشته آموزش تفکیک از مبدا گیلان و شهرستان لنگرود را بر عهده دارد در خصوص این حرکت اینگونه بیان کرد: «عزاداری برای حضرت سیدالشهدا(ع) اقدام عظیمی است که امروزه نه فقط در کشورهای مسلمان، بلکه توسط مسلمانان در سراسر جهان از دهه اول‌ماه محرم آغاز شده و تا اربعین حسینی ادامه می‌یابد. متأسفانه مدتی است، در کنار شور و شعوری که برای عزاداری حسینی وجود دارد، به برخی مسائل ازجمله محیط‌ زیست بی‌توجه شده‌ایم و همین امر سبب شده تا در کنار شکوهی که از اجتماع بزرگ شیعیان و عزاداران فرزند پیامبر اسلام و یارانش به تصویر کشیده می‌شود، رها کردن زباله و بی‌توجهی به مسائل محیط‌زیستی در این ایام، گرد خستگی بر تن خیلی‌ها بنشاند.»
پورمحمدی گفت: اقدام فعالان محیط‌ زیستی شهر لنگرود و جناب آقای ملکی رییس هیئت کوه نوردی لنگرود به همراه داوطلبان،امر به معروف،فرهنگ ساز،پسندیده و قابل تقدیر است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمارعنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
837
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
800
روز گذشته
سورتمه لنگرود