رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
  • السبت ۱۵ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 17 August

بهزاد پورمحمدی کارشناس اسبق سازمان بازیافت شهرداری رشت و مدیر مجموعه زیستاپ (تفکیک پسماند شهر ) : مدیریت بهینه پسماندها با مشارکت شهروندان امکان پذیر می شود   کارشناس اسبق سازمان بازیافت شهرداری رشت و مدیر مجموعه زیستاپ اظهار کرد : فرهنگ سازی و آشنایی خانواده‌ها با موضوع #تفکیک_زباله از مبدا و مدیریت بهینه #پسماند […]

بهزاد پورمحمدی کارشناس اسبق سازمان بازیافت شهرداری رشت و مدیر مجموعه زیستاپ (تفکیک پسماند شهر ) :

مدیریت بهینه پسماندها با مشارکت شهروندان امکان پذیر می شود

 

کارشناس اسبق سازمان بازیافت شهرداری رشت و مدیر مجموعه زیستاپ اظهار کرد : فرهنگ سازی و آشنایی خانواده‌ها با موضوع #تفکیک_زباله از مبدا و مدیریت بهینه #پسماند با مشارکت شهروندان امکان پذیر می شود.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی لنگرود،بهزاد پورمحمدی مدیر مجموعه زیستاپ گفت: از آنجایی که اعضای شورای شهر و شهرداری کومله،شلمان و اطاقور به #سلامتی_شهروندان اهمیت می دهند،در نتیجه طرح زیستاپ       ( #تفکیک_پسماند_شهر ) از اساسی ترین و مهمترین کاری است که می توان سلامت #شهروندان را تضمین کرد.

پورمحمدی افزود: فرهنگ سازی و آشنایی خانواده‌ها با موضوع تفکیک زباله از مبدا یکی از اقداماتی است که در سال جدید با جدیت به آن پرداخته خواهد شد و در این راستا انتظار می‌رود #شهروندان همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند.

مدیر مجموعه زیستاپ تصریح کرد: #شهرداری_کومله ، #شلمان #اطاقور بیش از پیش نیازمند همکاری و همیاری #شهروندان است و تحقق اهداف مورد نظر کارکنان و مجموعه این #شهرداری ها و دستیابی به یک شهر پاکیزه، سالم و توسعه یافته، تنها با توجه و همکاری قشرهای مختلف جامعه امکان پذیر خواهد بود.


پورمحمدی خاطر نشان کرد فعالیت عمده موسسه زیستاپ ،تفکیک از مبدا،آموزش مدیریت پسماند،فناوری،گردشگری و انرژی پاک است. که از سال ۱۳۸۵ آغاز شد و با خاطره ملودی صوتی «گل پامچال» در شهرستان لنگرود شناخته شده است افتخار خدمت رسانی به شهروندان عزیز شهر لنگرود و دیگر شهر های گیلان را داریم و سرمایه اصلی خود را اعتماد شهروندان می دانیم و به آن افتخار می کنیم.
وی گفت: #آموزش و فرهنگ سازی دو مقوله مهم برای ارتقای بینش مردم در زمینه بازیافت و #مدیریت_پسماند بوده که در این حوزه تلاش می‌کنیم تا اقدامات اساسی را انجام داده و این #فرهنگ را در بین مردم نهادینه کنیم.

پورمحمدی ادامه داد: می‌توانیم با رعایت اموری کوچک و‌حتی استفاده مفید و مجدد از بسیاری از مواد دور ریختنی ریز شده‌اند، تولید #پسماند را کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر #کاهش_تولید_زباله، موضوع تفکیک آن ها از مبدا نیز اهمیت زیادی دارد، بیان کرد: اینکه #شهروندان #پسماندهای_خشک_و‌_تر را از هم منفک کنند باعث می‌شد که بازیافت این مواد راحت تر و‌ سریع‌تر صورت بگیرد.

به گفته بهزاد پورمحمدی برنامه ریزی لازم برای ارتقای کیفیت #مدیریت_پسماند و اجرای طرح #تفکیک_زباله از مبدأ در استان #گیلان و شهرستان #لنگرود شده است و بزودی در سال جدید در سطح استان گیلان ارائه می شود.

پورمحمدی با بیان اینکه بحث تفکیک زباله از مبدا و بازیافت آن از مصادیق اقتصاد مقاومتی است، افزود: زباله های دفنی می توانند به عنوان مواد اولیه در بخش تولید مورد استفاده قرار گرفته و می توان از آن استحصال انرژی داشته باشیم.
#زیستاپ
#بازیافت_شهرستان_لنگرود
#تفکیک_پسماند_شهر

پورمحمدی عنوان کرد: فعالان محیط زیست در گیلان در تمامی شهر های گیلان بخوبی فعالیت می کنند و نیاز به نگاه های خوب و حمایت مسئولین دارند، برخود وظیفه میدانم از تمامی مسئولین و اساتید عزیز گیلان که طی سالیان حامی زیستاپ و فعالیت های زیست محیطی و مردمی بودند تشکر نمایم.

آموزش روزانه طرح زیستاپ(تفکیک پسماند شهر)(بازیافت زیستاپ کمک به معلولین شهر)برای فرهنگ سازی در سطح مدارس،ادارات،دانشگاه ها بین شهروندان بصورت مستمر ادامه دارد و شهروندان عزیز فعالیت های زیستاپ را از طریق صفحات رسمی این موسسه در تلگرام و اینستاگرام به آدرس های ذیل می توانند دنبال کنند.

اینستاگرام:

https://instagram.com/zistap

تلگرام:

t.me/zistap

پایگاه وب:

www.zistap.ir

توییتر:

https://twitter.com/zistap

پورمحمدی مدیر موسسه زیستاپ گفت:

سرمایه گذاران بخش خصوصی جهت ارتباط با شماره ذیل تماس حاصل فرمایند.

۰۱۳۴۲۵۵۴۰۰۱

۰۹۱۱۳۴۳۸۴۵۱

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
552
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
515
روز گذشته
سورتمه لنگرود
تحقق
یافته
وعده وام ۱۰ میلیونی خرید لوازم خانگی