رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 33 خبر
  • سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۴ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Tuesday 4 August

به گزارش لنگرود،پارک جنگلی توسکا در چمخاله که به تازگی با هزینه بسیار زیاد احداث شد میزبان شهروندان و مسافران در این شهر است. با این حال متاسفانه مسئولان امر حتی زحمت احداث سرویس های بهداشتی را به خود ندادند. سوالی که مردم از خود می پرسند این است که چطور پارکی با اعتبار بالغ […]

به گزارش لنگرود،پارک جنگلی توسکا در چمخاله که به تازگی با هزینه بسیار زیاد احداث شد میزبان شهروندان و مسافران در این شهر است. با این حال متاسفانه مسئولان امر حتی زحمت احداث سرویس های بهداشتی را به خود ندادند. سوالی که مردم از خود می پرسند این است که چطور پارکی با اعتبار بالغ بر چندین میلیارد بدون در نظر گرفتن وجهه استفاده عمومی بدون سرویس بهداشتی احداث شد؟

پارک جنگلی توسکا در چمخاله با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان در زمینی به مساحت سه هکتار توسط شهرداری چاف و چمخاله با مشارکت منابع طبیعی در نقطه ای بین چمخاله و چاف افتتاح شد.

شهردار چاف و چمخاله معتقد است پل چوبی در بین درختان، نصب آلاچیق، نورپردازی و زیبایی بصری و مبلمان، تأسیسات و جداره سازی و ترکیب بستر و فضای سبز، کافی است تا این پارک را در گیلان خاص و ویژه کند.

اما این پارک سه هکتاری که معمولا در این شب ها میزبان گردشگرانی از سرتاسر شرق گیلان و گاها گیلان است فاقد حتی یک سرویس بهداشتی است!
بله حتی یک سرویس بهداشتی هم در این پارک پیدا نمی کنید… موضوعی ویژه و قابل اهمیت که در صنعت گردشگری نادیده گرفته می شود.

به گزارش لنگرود به نقل از خبرنگار “پایگاه خبری لاهیجان” شب گذشته در بازدید از این پارک و گفتگو با چند تن از حاضران دریافت که این کمبود، سبب رفع حاجت افراد نیازمند به سرویس بهداشتی در محیط های عمومی حاشیه پارک و یا و فضای زیر آلاچیق ها شده است!
نیاز به سرویس بهداشتی یکی از نیازهای فیزیولوژیک روزمره بدن انسان است و امکان حذف یا به تاخیر‌انداختن آن وجود ندارد. طبق استاندارد جهانی باید به ازای هر یکهزار و ۱۰۰ مرد یک چشمه‌ دستشویی و بدلیل نیاز بیشتر بانوان، به ازای هر ۵۵۰ نفر زن یک چشمه دستشویی باید وجود داشته باشد.

محمد یکی از گردشگران که با فرزند کوچک به این پارک آمده بود با بیان اینکه طی یک هفته گذشته سه بار از لاهیجان به این پارک جدید و خاص آمده ایم گفت: طی این مدت به چشم دیده ام که افراد برای قضای حاجت به فضای سبز پشت پارک رفته اند که این امر در دراز مدت موجب ایجاد آلودگی و بیماری برای گردشگران خواهد کرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمارعنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
905
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
868
روز گذشته
سورتمه لنگرود