رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
  • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 28 May

جامعه خبری تحلیلی لنگرود هشدار دادستان لنگرود به شهرداران لنگرود،کومله،اطاقور،شلمان و چاف وچمخاله در خصوص جمع آوری و ساماندهی سگ های ولگرد شهرستان لنگرود با مجموعه ای از سگ های رها شده و بدون صاحب مواجه است. از معضلات و مشکلات افزایش جمعیت سگ های بدون صاحب ،شیوع بیماری های مشترک بین انسان و حیوان […]

جامعه خبری تحلیلی لنگرود

هشدار دادستان لنگرود به شهرداران لنگرود،کومله،اطاقور،شلمان و چاف وچمخاله در خصوص جمع آوری و ساماندهی سگ های ولگرد

شهرستان لنگرود با مجموعه ای از سگ های رها شده و بدون صاحب مواجه است.

از معضلات و مشکلات افزایش جمعیت سگ های بدون صاحب ،شیوع بیماری های مشترک بین انسان و حیوان (از جمله مهمترین آنها: هاری،کیست،هیداتیک،سالک و…) احتمال حمله سگ ها و ورود جراحت و صدمه به مردم بویژه کودکان و سالخوردگان،سلب امنیت و آسایش شهروندان و آلوده کردن محیط زیست است که لزوم کنترل اصولی این حیوان را نشان می دهد.

سگ ها دارای قابلیت تولید مثل بالا هستند در نتیجه عدم نظارت در کنترل جمعیت سگ ها و اجرا نشدن برنامه های کنترلی موجب می شود به سرعت جمعیت این حیوان افزایش یافته و مخاطرات یاد شده را برای شهروندان به همراه داشته باشد.

لذا مقرر است آن شهرداری برحسب وظیفه طبق بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری،سگ های ولگرد از سطح شهر را جمع آوری و با نظارت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود در مکانی که جهت نگهداری آنها در نظر گرفته جای داده تا از انتقال هرگونه بیماری و عوامل غیر بهداشتی و مخاطرات جانی به محدوده زندگی انسان ها جلوگیری شود.

سید هاشم میر حسینی
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لنگرود

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمارعنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
837
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
800
روز گذشته
سورتمه لنگرود