رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Tuesday 7 July

به گزارش لنگرود نیوز به نقل از خبرنگار خانم فاطمه مشفق،تودیع و معارفه شهردار کومله با حضور مدیر کل امور شهری و روستایی گیلان، نماینده لنگرود،فرماندار، مسیولین ادارات شهرستان و جمع پرشور مردم کومله برگزار شد. در این مراسم سیده مایده هاشمی سخنگوی شورای اسلامی شهر کومله اساس شهرداری را قانون مداری عنوان نمود و گفت: […]

به گزارش لنگرود نیوز به نقل از خبرنگار خانم فاطمه مشفق،تودیع و معارفه شهردار کومله با حضور مدیر کل امور شهری و روستایی گیلان، نماینده لنگرود،فرماندار، مسیولین ادارات شهرستان و جمع پرشور مردم کومله برگزار شد.

در این مراسم سیده مایده هاشمی سخنگوی شورای اسلامی شهر کومله اساس شهرداری را قانون مداری عنوان نمود و گفت: شهردار باید با مردم تعامل داشته و در پیشبرد امور با مردم در ارتباط باشد. یقینا تعامل شهردار با مردم زمینه ساز رشد ان شهر خواهد بود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر کومله بیان داشت: شهردار موفق باید روحیه چند وجهی داشته و در عرصه های مختلف عمرانی ، فرهنگی و سیاسی مدیریت کامل داشته باشد.
وی گفت ؛ با اعطای یک حکم به هر فرد می توان به وی سمت شهردار داد.اما ملاک شهردار موفق ، عملکرد و تسلط بر قوانین است.
مایده هاشمی ضمن تبریک به منوچهر مهدی پور شهردار منتخب دوره پنجم شورای اسلامی شهر کومله ، سوابق کاری ایشان را برای حضار قرایت و برای ایشان ارزوی موفقیت نمود.
شفقی فرماندار شهرستان لنگرود نیز سخنران دیگر این مراسم ضمن ابراز خوشحالی از حضور در جمع پرشور مردم کومله گفت: خیلی خوشحالم که اعضای شورای شهر کومله با هم افزایی و هم اندیشی در انتخاب شهردار همت نمودند.شهردار بخش مهمی از مدیریت شهری است که نقش بسزایی در شکوفایی شهر دارد.
شفقی بیان داشت: زندگی شهری یک زندگی جمعی است که شهروندان به عنوان ولی نعمتان ، با دارا بودن حقوق اجتماعی و فردی ، عنصر اصلی این زندگی جمعی محسوب میشوند. مدیریت شهری نیز به عنوان دومین عنصر این جامعه امانتدار زیرساخت ها و امکاناتی هستند که شهروندان در اختیار این عزیزان قرار می دهند تا این مدیران با بهره گیری از ان اعتماد مردم را کسب نمایند.قطعا شهرداری موفق است که بتواند در قلب مردم نفوذ کند.
وی در ادامه سومین ضلع جامعه را دولت معرفی نمود و گفت: دولت نیز به عنوان حلقه سوم در شهرهایی که به صورت روستا شهری هستند و درامد انها محدود بوده و با ان درامد نمیتوانند رشد داشته باشند وارد شده و با تزریق اعتبارات و تهبه ماشین الات و … در رشد ان شهر نقش بسزایی را ایفا می کنند.
وی گفت: مدیری موفق است که بتواند این سه ضلع را در کنار هم قرار داده و با ترجیح منافع جمعی بر منافع فردی گام بردارد.شهرداری کومله با مشکلاتی همچون بدهکاری، بیمه ، تامین اجتماعی و … مواجه است و فرمانداری و نماینده محترم شهر با تمام توان در کنار مجموعه شهرداری و شورای شهر کومله است تا این موانع بر طرف گردد.
شفقی فرماندار لنگرودضمن تبریک به شهردار جدید کومله منوچهر مهدی گفت: با شناختی که از ایشان وجود داشته امیدواریم بزودی شاهد تحولات چشمگیری در راستای کاهش مشکلات شهر کومله باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین محیطی امام جمعه بخش کومله نیز بیان داشت: در مدیریت شهری مدیری موفق است که علاوه بر بعد عمرانی، به مسایل فرهنگی نیز اهمیت دهد. همچنین علاوه بر انکه نظارت بر مجموعه خود دارد طبق قانون بر عملکرد وی نیز نظارت گردد.
امام جمعه کومله افزود: شهرداری کومله با چالش هایی روبرو بوده که امیدواریم با ورود شهردار جدید، شهرداری که هم تخصص داشته،هم تعهد و هم توانایی و تجربه بزودی شاهد برطرف شدن این چالش ها باشیم.
عباسقلی زاده مدیر کل امور شهری و روستایی گیلان ضمن تبریک به انتخاب منوچهر مهدی پور به عنوان شهردار کومله گفت: مشکلاتی همچون حقوق کارکنان ، دیون شهرداری بر دوش شهردار است که امیدواریم هر چه سریع تر رفع گردد.
عباسقلی زاده گفت: در بحث مدیریت شهری ، وضعیت پسماند از جمله اموری است که در راس کارها باید قرار بگیرد .تفکیک زباله از مبدا تا حد بالایی می تواند در کاهش زباله تاثیر گذار باشد..
وی به بحث تهیه نقشه های محله بندی جهت درامد پایدار ثابت اشاره کرد و گفت: علت تاکید وزارت کشور برای تهیه نقشه های محله بندی مشارکت مردم در بحث تصمیم گیری است که با این روش می توان درامدی که نتوانسته ایم بصورت مستمر کسب کنیم از این مسیر بدست اوریم.
مدیر کل امور شهری و روستایی گیلان ضمن تبریک به منوچهر مهدی خطاب به ایشان گفت: در انجام امور بین شهروندان تبعیض قایل نشوید.اگر در یک نقطه تبعیض را شروع کنید در ادامه نمیتوانید عدالت را در شهر بگسترانید.با حوصله و صبر و عدالت در مدیریت شهری گام بردارید.عاشق کار با مردم باشید تا به نتیجه برسید.
لاهوتی نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز بیان داشت: شهرداری یک نهاد عمومی غیر دولتی است که سهامداران ان مردم هستند.مردم از دولت تقاضا می کنند تا نهادی به نام شهرداری تاسیس گردد تا امور یک شهر را مدیریت کند.
لاهوتی اظهار داشت: همه مردم باید زیر چتر شهرداری باشند. شهردار باید چتر خود را به گونه بگستراند که همه مردم بدور از هرگونه تبعیض زیر پوشش شهرداری باشند.
وی افزود: هییت مدیره شهرداری؛ اعضای شورای اسلامی ان شهرهستند که از طرف مردم انتخاب میشوند. اعضای شورای شهر باید لحظه به لحظه با مردم در پیشبرد امور مشورت کنند.
وی خطاب به شهردار و اعضای شورای شهر کومله گفت: تاکنون مشکلات عدیده ای در شهرداری کومله وجود داشته، ازشما میخواهم همه انها را کنار گذاشته و با همکاری و همیاری در راستای حل مشکلات بکوشید.
لاهوتی کومله را شهر زیبایی عنوان نمود و گفت: شهر کومله از زیبایی های خاصی برخوردار است یقینا یا داشتن یک مدیر با تدبر می تواند به جایگاه واقعی خود برسد.
منوچهر مهدی پور شهردار جدید شهر کومله ًضمن قدردانی از اعضای شورای شهر کومله جهت اعتماد به ایشان و سپردن مدیریت شهر کومله به وی گفت: مدیریت در چنین شهری سهل است و سخت.سهل است چون مدیرانی همچون نماینده پرتلاش و فرماندار حامی مسیولین هستند؛ سخت است چون باید جوابگوی تک تک شهدای این شهر بود.
منوچهر مهدی پور اظهار داشت: عمل ما باید در این شهر بهشتی باشد.اخلاق ما بهشتی باشد.من به دنبال ان هستم تا کومله را جایکاه واقعی و در خور شان مردم کومله برسانم و این امر محقق نمی شود مگر انکه دست در دست هم نهیم با اتحاد و دوری از اختلاف امور را پیش بریم.
شهردار جدید کومله ضمن بیان این نکته که امیدواریم به زودی کومله مانند بام کومله همچون نگینی سبز بدرخشد گفت : هر امدنی رفتنی دارد.امیدوارم در مراسم تودیع من جمعیت دوبرابر از امروز در این سالن حضور یابند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمارعنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
877
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
840
روز گذشته
سورتمه لنگرود