رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 1 خبر
  • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸
  • السبت ۱۹ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Saturday 19 October

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت:خطر گسترش ویروس تحت تیپ جدید آنفلوانزای فوق حاد H ۵ N ۶ که انسان را درگیر می کند با اقدامات به موقع و پیشگیرانه در ایران مهار شد. به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،دکتر علیرضا رفیعی پور گفت:این ویروس خطرناک که علاوه بر دام قابلیت بالای سرایت به انسان را نیز داشت […]

107362

رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت:خطر گسترش ویروس تحت تیپ جدید آنفلوانزای فوق حاد H ۵ N ۶ که انسان را درگیر می کند با اقدامات به موقع و پیشگیرانه در ایران مهار شد.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان،دکتر علیرضا رفیعی پور گفت:این ویروس خطرناک که علاوه بر دام قابلیت بالای سرایت به انسان را نیز داشت پارسال در یکی از مناطق استان گیلان مشاهده شد.

وی ادامه داد:با سرعت عمل ستاد پیشگیری و مبارزه با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در گیلان و کشور از گسترش این نوع ویروس جلوگیری شد. ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان که ظرف دو سال اخیر کشور را درگیر کرده از نوع H ۵ N ۸ است که خطر همه گیری انسانی آن پایین است.

رئیس سازمان دامپزشکی گفت:همه گیر نشدن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در خراسان رضوی که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان تخم مرغ در ایران است تاثیر مثبتی در امنیت روانی تامین تخم مرغ کشور داشت .

وی افزود:عملیات پیشگیری و مهار آنفلوانزای پرندگان که پارسال ۶۴ کشور جهان را درگیر کرد،در ایران به خوبی و به صورت منسجم انجام شد و خوشبختانه در سال جدید نگرانی از بابت اپیدمی آنفلوانزای پرندگان نخواهیم داشت.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
615
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
578
روز گذشته
سورتمه لنگرود
تحقق
یافته
وعده وام ۱۰ میلیونی خرید لوازم خانگی