رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
  • الأحد ۱ شوال ۱۴۴۱
  • 2020 Sunday 24 May

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با بیان اینکه خرید و فروش وکالتی در دفاتر پیشخوان ممنوع است، گفت: برخی از افراد دفاتر پیشخوان را به صورت وکالتی می‌فروشند که این مخالف آیین نامه است. فرزاد توکلی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه گیلان، با بیان اینکه خرید و فروش وکالتی در دفاتر پیشخوان […]

112161

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان با بیان اینکه خرید و فروش وکالتی در دفاتر پیشخوان ممنوع است، گفت: برخی از افراد دفاتر پیشخوان را به صورت وکالتی می‌فروشند که این مخالف آیین نامه است.

فرزاد توکلی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا – منطقه گیلان، با بیان اینکه خرید و فروش وکالتی در دفاتر پیشخوان ممنوع است، اظهار کرد: برخی از افراد دفاتر پیشخوان را به صورت وکالتی می‌فروشند که این مخالف آیین نامه است و زمانی که بعد از سه سال برای تمدید مجوز مراجعه می‌کنند، با چالش‌های جدی مواجه می‌شوند؛ در حال حاضر بیش از ۲۰ پرونده این چنینی در استان داریم که افراد با پرداخت‌ هزینه‌های میلیونی اقدام به فروش غیرقانونی می‌کنند؛ وکالت کاری موردی ندارد اما نمی‌توانند بفروشند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان افزود: شهروندان قبل از هرگونه اقدام ثبتی می‌توانند با مراجعه به سایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان به نشانی https://gilan.ict.gov.ir/ ، با فرآیند اخذ مجوز دفاتر پیشخوان دولت آشنا شوند تا متحمل ضررهای جبران ناپذیر نشوند.

توکلی تصریح کرد: تا پایان شهریور دفاتر پیشخوان خدمات دولت سامانه‌ای می‌شوند و تا پایان سالجاری هم افزایش نرخ در این دفاتر نخواهیم داشت و نرخ‌گذاری‌ها توسط کمیسیون تنظیم مقررات کشور انجام می‌گیرد.

وی اضافه کرد: حتما در دفاتر باید نرخ نامه موجود باشد. گاهی در برخی دفاتر که افراد برای پرداخت قبوض مراجعه می‌کنند، وجه دریافت می‌شود و قبض هم ممهور به پرداخت می‌شود اما به حساب نهاد واریز نمی‌شود یا دیرتر از مهلت پرداخت واریز می‌شود که این امر مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد می‌کند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان با تاکید بر اینکه شهروندان تخلفات دفاتر پیشخوان خدمات دولت را به اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارش کنند، ادامه داد: شهروندان می‌توانند زمان مواجهه با تخلفات دفاتر خدمات پیشخوان دولت با شماره تماس ۳-۳۳۱۳۰۴۶۲ یا سامانه رایگان ۱۹۵ تماس بگیرند و حتی می‌توانند با مراجعه به https://gilan.ict.gov.ir/ در قسمت «شکایات» انتقادات و مشکلات پیش آمده را گزارش دهند.

وی یادآور شد: هم اکنون ۶۰۶ دفتر پیشخوان خدمات دولت در حوزه شهر و روستا در حال فعالیت است که از این تعداد ۴۲۸ دفتر در حوزه شهری و ۱۷۸ دفتر در حوزه روستایی در حال فعالیت است. البته تعدادی از این دفاتر در حوزه شهر و روستا غیرفعال است که فعالیت این دفاتر در حال بررسی برای واگذاری و یا ابطال مجوز می‌باشد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمارعنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
833
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
796
روز گذشته
سورتمه لنگرود