رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
  • الأحد ۱ شوال ۱۴۴۱
  • 2020 Sunday 24 May

لنگرودنیوز-فیروز فاضلی با اشاره به آغاز اجرای طرح «بهارانه کتاب ۹۹» با شعار «بهار کتاب همزمان با بهار دل‌ها»، اظهار کرد: این طرح در استان گیلان همزمان با سراسر کشور از روز گذشته (۲۰ اردیبهشت ماه) با مشارکت ۲۱ کتابفروشی آغاز شده است. وی با بیان اینکه علاقه مندان به حوزه کتاب و کتابخوانی ۱۱ روز […]

لنگرودنیوز-فیروز فاضلی با اشاره به آغاز اجرای طرح «بهارانه کتاب ۹۹» با شعار «بهار کتاب همزمان با بهار دل‌ها»، اظهار کرد: این طرح در استان گیلان همزمان با سراسر کشور از روز گذشته (۲۰ اردیبهشت ماه) با مشارکت ۲۱ کتابفروشی آغاز شده است.

وی با بیان اینکه علاقه مندان به حوزه کتاب و کتابخوانی ۱۱ روز فرصت دارند تا از تخفیفات این طرح برای خرید کتاب استفاده کنند، افزود: انتشارات جنگل جاودانه رشت، انتشارات طاعتی، انتشارات وارسته، پاتوق کتاب رشت، خانه کتاب، خاوری، روزگار، روشنا، روشنان، شهر کتاب رشت، شهر کتاب لاهیجان، شهر کتاب لنگرود، قصر دانش نوین، ماه نو، مرکز فرهنگی آسمان، مژده، معلم، میرزایی، کتاب فرازمند، کتابسرای دیبا و کودک و نوجوان باز باران ۲۱ کتابفروشی فعال در این طرح هستند.

مدیرکل ارشاد گیلان در ادامه با اشاره به اینکه علاقه مندان به کتاب می‌توانند با مراجعه به این آدرس http://tarh.ketab.ir اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنند، گفت: در اجرای این طرح به خریداران کتاب با ارائه شماره کارت ملی حداکثر تا مبلغ ۳۰ هزار تومان یارانه خرید کتاب تعلق می‌گیرد و هر شماره ملی حداکثر تا مبلغ ۱۵۰ هزار تومان مجاز به خرید کتاب است که این خرید تا سقف ۲۰ درصد مشمول تخفیف «طرح بهارانه» می‌شود.

وی با بیان اینکه این تخفیف شامل کتاب‌های چاپی، عمومی، دانشگاهی و کودک و نوجوان است، تصریح کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی بیش از دو ماهه مراکز فرهنگی به ویژه کتابفروشی ها اجرای این طرح فرصتی مناسب برای علاقه مندان به حوزه کتاب برای تهیه کتاب‌های مورد نیاز خود است.

فاضلی با تأکید بر اینکه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در سطح جامعه به پیشرفت و توسعه در ابعاد مختلف به ویژه در حوزه فرهنگی جوامع کمک می‌کند، افزود: نیاز سنجی جامعه برای مطالعه بسیار مهم است زیرا تا زمانی که این نیاز وجود نداشته باشد مطالعه و تلاش برای ترویج آن به ویژه در میان نوجوانان و جوانان معنا نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته شاهد انتشار ۸۴۱ عنوان کتاب در استان گیلان بوده ایم، گفت: این تعداد در مقایسه با سال قبل تر با رشد ۲۲ درصدی همراه بوده و نشان دهنده ظرفیت و پتانسیل استان گیلان در حوزه کتاب و ترویج فرهنگ مطالعه با توجه به سابقه فرهنگی و سطح بالای سواد مردم این استان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ادامه به برگزاری نمایشگاه‌های مختلف کتاب در استان در طول سال اشاره و تصریح کرد: در استان گیلان ۱۳۷ کتابفروشی مجوز فعالیت دارند.

/مهر

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمارعنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
833
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
796
روز گذشته
سورتمه لنگرود