رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
  • السبت ۲۱ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Saturday 21 September

رییس مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان این‌که تجهیزات پزشکی موجود غالبا وارداتی، کمیاب و با قیمت بالا عرضه می‌شود، گفت: این در حالی است که هم اکنون مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه، قادر به ارائه خدمات ساخت این تجهیزات است. دکتر مصطفی گل شکن در گفت و گو با ایسنا- […]

112215

رییس مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان این‌که تجهیزات پزشکی موجود غالبا وارداتی، کمیاب و با قیمت بالا عرضه می‌شود، گفت: این در حالی است که هم اکنون مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه، قادر به ارائه خدمات ساخت این تجهیزات است.

دکتر مصطفی گل شکن در گفت و گو با ایسنا- منطقه گیلان،از اعلام آمادگی مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای ساخت تجهیزات پزشکی خبر داد و اظهار کرد: با توجه به تحریم‌های وضع شده اخیر و احتمال کمبود کیت‌های تشخیصی آزمایشگاهی، کیت‌های آنالیزی، تجهیزات پزشکی و … این مرکز آمادگی ارائه خدمات و ساخت تجهیزات مورد نیاز مراکز آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی را دارد.

وی با بیان این‌که تجهیزات پزشکی موجود غالبا وارداتی، کمیاب و با قیمت بالا عرضه می‌شود، گفت: این در حالی است که هم اکنون مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه، قادر به ارائه خدمات ساخت این تجهیزات است.

گل‌شکن ادامه داد: تجهیزات مورد نظر قابل رقابت با نمونه‌های خارجی بوده و با قیمت کمتر در اختیار مصرف کننده قرار خواهد گرفت.

رئیس مرکز رشد فناوری سلامت دانشگاه با اشاره به این که مواد اولیه تجهیزات پزشکی در ایران تهیه می‌شود، تصریح کرد: نمونه ایرانی این محصول با مشکلاتی چون کمبود عرضه در بازار، شرایط سخت حمل و نقل، نگهداری، ترخیص و طولانی شدن فرایند حمل و نقل تا ترخیص مواجه نخواهد بود و مقرون به صرفه است.

گل شکن یادآور شد: با توجه به ارزیابی میدانی انجام شده، متخصصین کاربرد تولید داخل را آسان تلقی نموده و استفاده از آن را توصیه می‌کنند.

به گزارش ایسنا؛ مجتمع فناوری پیشرفته پزشکی گیلان با هدف تجمیع شرکت‌های دانش بنیان، هدایت و رهبری آنها جهت اهداف سازمانی در راستای سیاست‌های وزارت متبوع افتتاح شده است. در مجتمع فن‌آوری‌های پیشرفته، مراکز تحقیقاتی در حوزه‌های فناوری سلامت، ستادها و کارگروه‌های فعال در حوزه‌های فن آوری نیز دایر است.

مجتمع فناوری‌های پیشرفته دانشگاه علوم پزشکی گیلان با نظارت و حمایت همه جانبه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و تخصیص ۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، با حضور معاون تحقیقات فناوری وزارت بهداشت، در مهر ماه سال ۱۳۹۶ آغاز به کار کرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
587
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
550
روز گذشته
سورتمه لنگرود
تحقق
یافته
وعده وام ۱۰ میلیونی خرید لوازم خانگی