رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
  • السبت ۱۵ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 17 August

معاون اول رییس جمهور گفت: وظیفه ملی همه مدیران طراحی و برنامه‌ریزی صحیح برای مقابله با تحریم‌ها و عبور از چالش‌های پیش روی کشور است. به گزارش ایسنا- منطقه گیلان؛ دکتر جهانگیری ظهر امروز در ادامه سفر یک روزه خود به گیلان در نشست مشترک با دبیر شورای عالی و تعدادی از مدیران عامل مناطق […]

109832

معاون اول رییس جمهور گفت: وظیفه ملی همه مدیران طراحی و برنامه‌ریزی صحیح برای مقابله با تحریم‌ها و عبور از چالش‌های پیش روی کشور است.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان؛ دکتر جهانگیری ظهر امروز در ادامه سفر یک روزه خود به گیلان در نشست مشترک با دبیر شورای عالی و تعدادی از مدیران عامل مناطق آزاد کشور اظهار کرد: در شرایط موجود هر کس دلسوز ایران،‌ کشور و مردم است وظیفه دارد دین خود را ادا کند و مدیران دستگاه‌ها باید فعالانه و با روحیه قوی بیندیشند که چگونه می‌توانند به سهم خود در حل مشکلات پیش روی کشور کمک کنند .

وی با تاکید بر این‌که وظیفه ملی همه مدیران طراحی و برنامه‌ریزی صحیح برای مقابله با تحریم‌ها و عبور از چالش‌های پیش روی کشور است، تصریح کرد: باید با برنامه‌ریزی و نظارت جدی زمینه‌های بروز فساد در برهه کنونی را از میان برد و با توجه به تجربه قبلی تحریم‌ها با مفسدان اقتصادی با قاطعیت برخورد کرد .

معاون اول رییس جمهور ضمن تشریح برنامه آمریکایی‌ها برای ایجاد مشکل اقتصادی در کشور افزود: هدف از این تحریم‌ها ممانعت از پیشرفت و توسعه جمهوری اسلامی ایران است و آنها با این فشارها ملت ایران را هدف گرفته اند .

جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که مناطق آزاد کانون اصلی توسعه کشور و منطقه هستند، گفت: مناطق آزاد با توجه به قوانین و مقررات تسهیل کننده باید بتوانند در جذب گردشگر داخلی و خارجی، ایجاد صنایع تولیدی و صادرات محور نقش خود را به خوبی ایفا کنند .

وی با اشاره به ضرورت آسیب شناسی در خصوص نحوه اداره مناطق آزاد گفت: شناخت مسائل حقوقی برای ممانعت از موازی کاری و تداخل فعالیت دستگاه‌های دولتی در این مناطق،‌ برنامه‌ریزی و ارائه بسته جامع برای جذب گردشگر داخلی و خارجی و هماهنگی با سایر نهادها بویژه مجلس شورای اسلامی در خصوص هدف گذاری پیش بینی شده برای مناطق آزاد باید در دستور کار دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد قرار بگیرد .

مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز در این نشست با اشاره به اهمیت فعالیت مناطق آزاد در جهت سیاست‌های اقتصادی دولت و نقش این مناطق در توسعه و شکوفایی کشور گفت: با استقرار گمرک در مناطق آزاد مشکل قاچاق کالا برطرف شده و این مناطق می‌توانند به تدریج جای برخی از کشورهای منطقه در تجارت و نقل و انتقالات بانکی را بر عهده بگیرند .

وی با ارائه گزارشی آماری از شاخص‌های اقتصادی مناطق آزاد بویژه اجرای ده‌ها طرح عمرانی میزان جذب سرمایه‌گذار و گردشگر داخلی و خارجی،‌ اشتغال‌زایی و صادرات و واردات یادآور شد: مناطق آزاد به دلیل موقعیت ژئوپلتیک خود از ظرفیت لازم برای کمک به دولت در شرایط دشوار کنونی برخوردار است و در این زمینه تمام مساعی خود را به کار خواهیم بست .

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
552
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
515
روز گذشته
سورتمه لنگرود
تحقق
یافته
وعده وام ۱۰ میلیونی خرید لوازم خانگی