رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 1 خبر
  • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸
  • السبت ۱۹ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Saturday 19 October

به گزارش جامعه خبری تحلیلی لنگرود، “دکتر رامین غلامپور” در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص نحوه اجرای طرح بسیج ملی فشار خون در شهرستان، گفت: این طرح در دو فاز از ۲۷اردیبهشت سال جاری شروع و تا ۱۵ تیر ادامه دارد که کل جمعیت بالای ۳۰ سال کشور از لحاظ ابتلا به بیماری […]

به گزارش جامعه خبری تحلیلی لنگرود، “دکتر رامین غلامپور” در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص نحوه اجرای طرح بسیج ملی فشار خون در شهرستان، گفت: این طرح در دو فاز از ۲۷اردیبهشت سال جاری شروع و تا ۱۵ تیر ادامه دارد که کل جمعیت بالای ۳۰ سال کشور از لحاظ ابتلا به بیماری فشار خون غربالگری و افراد مبتلا به بیماری فشار خون شناسایی می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان لنگرود با بیان اینکه ۸۶ هزار نفر در شهرستان بر اساس سرشماری سال ۹۵، بالای ۳۰ سال هستند، افزود: هدف اختصاصی شهرستان این است که افراد هر چه بیشتر غربالگری شوند اما وزارت بهداشت هدف ۵۰ درصد و دانشگاه علوم پزشکی هدف ۵۰ درصدی برای جمعیت شهری و ۹۰ درصد جمعیت تحت پوشش پزشک خانوار( روستاها و جمعیت زیر ۲۰ هزار نفر) را هدف قرار داده است.

دکتر غلامپور ادامه داد: از این تعداد، ۴۷ هزار و ۶۰۰ نفر در شهر و ۳۸ هزار و ۴۰۰نفر در روستا ساکن هستند.

وی از فعالیت ۱۱ مرکز جامع خدمات سلامت، ۵ پایگاه خدمات جامع سلامت و ۴۵ خانه بهداشت در لنگرود خبر داد و تصریح کرد: نصب شش چادر در مناطق مختلف شهر و ۳۰ تیم سیار نیز در این طرح فعالیت می کنند که تا پایان روز گذشته توانستیم به ۱۲۲ درصد هدف کشور و ۹۷/۵ درصد هدف مورد انتظار استان برسیم.

دکتر غلامپور هدف اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون را شناسایی و کنترل بیماری عنوان و اذعان کرد: عامل اصلی سکته‌های مغزی و قلبی، فشار خون بالاست و یکی از کارهای مهم تغییر سبک زندگی است و نمک باید از سفره خانواده ها حذف تا ذائقه کودکان به کمک نمکی عادت کند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان لنگرود با بیان اینکه کم تحرکی و سابقه ابتلا فشار خون در خانواده را از عوامل زمینه ساز در بیماری فشار خون دانست و تصریح کرد: شهرستان لنگرود در طرح بسیج ملی ملی کنترل فشار خون موفق عمل کرده است و توانسته رتبه چهارم استانی را به خود اختصاص دهد.

دکتر غلامپور ادامه داد: شفت و املش و ماسال از جمله شهرهایی هستند که کل جمعیت تحت پوشش این طرح قرار می گیرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان لنگرود در بخش دیگری از سخنانش از افتتاح بیمارستان جدید لنگرود تا چند ماه آینده خبر داد و گفت: از لحاظ تجهیز این بیمارستان مشکلی وجود ندارد و منتظر تحویل موقت پروژه توسط پیمانکار هستیم تا بیمارستان تجهیز شود.

دکتر غلامپور با بیان اینکه ما در لنگرود شاهد تحولات‌ مثبت در زمینه آموزش، پژوهش و بهداشت خواهیم بود، افزود: در بیمارستان جدید لنگرود ده تخت ICU, ده تخت CCU و شش تخت NICU و مجهز به دستگاه سی تی اسکن خواهد بود.اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
615
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
578
روز گذشته
سورتمه لنگرود
تحقق
یافته
وعده وام ۱۰ میلیونی خرید لوازم خانگی