رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 33 خبر
  • سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۴ ذو الحجة ۱۴۴۱
  • 2020 Tuesday 4 August

«سیدهاشم میرحسینی» دادستان عمومی و انقلاب  لنگرود در گفت‏‌وگو با لنگرود گفت : با عنایت به در پیش بودن ایام سوگواری ماه محرم و اینکه عزاداری در این ماه باعث تداوم و ترویج اسلام می گردد و عزاداری های غیر متعارف از جمله  قمه زنی از مصادیق عزاداری برای امام حسین (ع) به شمار نمی […]

«سیدهاشم میرحسینی» دادستان عمومی و انقلاب  لنگرود در گفت‏‌وگو با لنگرود گفت : با عنایت به در پیش بودن ایام سوگواری ماه محرم و اینکه عزاداری در این ماه باعث تداوم و ترویج اسلام می گردد و عزاداری های غیر متعارف از جمله  قمه زنی از مصادیق عزاداری برای امام حسین (ع) به شمار نمی رود و وجهه و تصویر نامناسبی  را از شیعیان  در رسانه های غربی ایجاد می نماید.

برگزاری اجتماع شیرخوارگان حسینی در انگلستان ممنوع است ولی برگزاری مراسم قمه زنی آزاد است و حتی برای این امر چند دستگاه آمبولانس نیز در نظر گرفته شده است.و یا بریدن سر مرغ و خروس در ملاء عام در انگلستان ممنوع و پیگیر قانونی دارد اما قمه زنی آزاد است،یا پایگاه آمریکایی اینترنشنال تایمز در گزارش تصویری شیعیان را به دو گروه عزاداران خاص (قمه زن) و عزاداران عام تقسیم بندی کرده است تا اینگونه شیعیان را دچار تفرقه کند.

وی ادامه داد: نشان دادن صحنه های کشتار کودکان در سوریه،عراق،یمن و هر کشور مسلمان دیگری به بهانه های آسیب روانی به بینندگان همواره با محدودیت روبرو است. اما پوشش سراسری قمه زنی نه تنها اشکالی ندارد بلکه با شدت و گستردگی بیشتری هم انجام می پذیرد.

میرحسینی تصریح کرد: پخش این تصاویر در راستای برنامه های تبلیغ شیعه انگلیسی می باشد و موجب وهن مذهب تشیع و سوء استفاده ی دشمنان اسلام و اهل بیت علیهم السلام می گردد و احساسات عمومی را جریحه دار می سازد و ابزاری برای ضربه زدن به حیثیت  و اعتبار مکتب تشیع است.

دادستان عمومی و انقلاب لنگرود در پایان خاطرنشان کرد: افرادی از آنچه که جایز نیست دفاع می کنند و برای ترویج این عمل حتی به مراجع عظام تقلید نسبت می دهند در صورتی که اکثر مراجع عظام تقلید قمه زنی را خلاف شرع و حرام می دانند و حسب فتوای مقام معظم رهبری قمه زنی در هیچ حالتی جایز نیست مضافا بر اینکه زخمی کرد بدن حرام و تظاهر به فعل حرام نیز بر اساس قانون جرم می باشد.

لذا با توجه به مراتب فوق مقرر است در راستای وظیفه ذاتی خود مبنی بر برقراری نظم و امنیت و پیشگیری از وقوع جرم به پلیس اطلاعات و امنیت و روسای کلانتری ها و فرماندهان پاسگاه های تابعه ابلاغ تا با دعوت از اشخاصی که محتمل است در این ایام با حزن و اندوه با انجام حرکات و اعمال موهن ساحت مقدس عزای حسینی را مخدوش نمایند تذکر لازم داده و در صورت ارتکاب قمه زنی نظر به مشهود بودن جرم به تکلیف قانونی خود عمل و مراتب بلافاصله به دادسرا گزارش گردد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمارعنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
905
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
868
روز گذشته
سورتمه لنگرود