رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸
  • الإثنين ۲۰ ربيع أول ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 18 November

«سیدهاشم میرحسینی» دادستان عمومی و انقلاب  لنگرود در گفت‏‌وگو با لنگرود گفت : با عنایت به در پیش بودن ایام سوگواری ماه محرم و اینکه عزاداری در این ماه باعث تداوم و ترویج اسلام می گردد و عزاداری های غیر متعارف از جمله  قمه زنی از مصادیق عزاداری برای امام حسین (ع) به شمار نمی […]

«سیدهاشم میرحسینی» دادستان عمومی و انقلاب  لنگرود در گفت‏‌وگو با لنگرود گفت : با عنایت به در پیش بودن ایام سوگواری ماه محرم و اینکه عزاداری در این ماه باعث تداوم و ترویج اسلام می گردد و عزاداری های غیر متعارف از جمله  قمه زنی از مصادیق عزاداری برای امام حسین (ع) به شمار نمی رود و وجهه و تصویر نامناسبی  را از شیعیان  در رسانه های غربی ایجاد می نماید.

برگزاری اجتماع شیرخوارگان حسینی در انگلستان ممنوع است ولی برگزاری مراسم قمه زنی آزاد است و حتی برای این امر چند دستگاه آمبولانس نیز در نظر گرفته شده است.و یا بریدن سر مرغ و خروس در ملاء عام در انگلستان ممنوع و پیگیر قانونی دارد اما قمه زنی آزاد است،یا پایگاه آمریکایی اینترنشنال تایمز در گزارش تصویری شیعیان را به دو گروه عزاداران خاص (قمه زن) و عزاداران عام تقسیم بندی کرده است تا اینگونه شیعیان را دچار تفرقه کند.

وی ادامه داد: نشان دادن صحنه های کشتار کودکان در سوریه،عراق،یمن و هر کشور مسلمان دیگری به بهانه های آسیب روانی به بینندگان همواره با محدودیت روبرو است. اما پوشش سراسری قمه زنی نه تنها اشکالی ندارد بلکه با شدت و گستردگی بیشتری هم انجام می پذیرد.

میرحسینی تصریح کرد: پخش این تصاویر در راستای برنامه های تبلیغ شیعه انگلیسی می باشد و موجب وهن مذهب تشیع و سوء استفاده ی دشمنان اسلام و اهل بیت علیهم السلام می گردد و احساسات عمومی را جریحه دار می سازد و ابزاری برای ضربه زدن به حیثیت  و اعتبار مکتب تشیع است.

دادستان عمومی و انقلاب لنگرود در پایان خاطرنشان کرد: افرادی از آنچه که جایز نیست دفاع می کنند و برای ترویج این عمل حتی به مراجع عظام تقلید نسبت می دهند در صورتی که اکثر مراجع عظام تقلید قمه زنی را خلاف شرع و حرام می دانند و حسب فتوای مقام معظم رهبری قمه زنی در هیچ حالتی جایز نیست مضافا بر اینکه زخمی کرد بدن حرام و تظاهر به فعل حرام نیز بر اساس قانون جرم می باشد.

لذا با توجه به مراتب فوق مقرر است در راستای وظیفه ذاتی خود مبنی بر برقراری نظم و امنیت و پیشگیری از وقوع جرم به پلیس اطلاعات و امنیت و روسای کلانتری ها و فرماندهان پاسگاه های تابعه ابلاغ تا با دعوت از اشخاصی که محتمل است در این ایام با حزن و اندوه با انجام حرکات و اعمال موهن ساحت مقدس عزای حسینی را مخدوش نمایند تذکر لازم داده و در صورت ارتکاب قمه زنی نظر به مشهود بودن جرم به تکلیف قانونی خود عمل و مراتب بلافاصله به دادسرا گزارش گردد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
645
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
608
روز گذشته
سورتمه لنگرود
تحقق
یافته
وعده وام ۱۰ میلیونی خرید لوازم خانگی