رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
  • الأحد ۱ شوال ۱۴۴۱
  • 2020 Sunday 24 May

سید هاشم میرحسینی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لنگرود : تکلیف مدعی‎العموم به شهرداران برای رفع خطر از بنا‌ها و پر کردن چاله‌های واقع در معابر/ صرف مکاتبه با مراجع قضایی نافی مسئولیت شهرداری نخواهد بود میرحسینی گفت: در راستای لزوم صیانت از جان و مال مردم به شهرداران لنگرود، کومله، اطاقور، شلمان، چاف و […]

سید هاشم میرحسینی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لنگرود :

تکلیف مدعی‎العموم به شهرداران برای رفع خطر از بنا‌ها و پر کردن چاله‌های واقع در معابر/ صرف مکاتبه با مراجع قضایی نافی مسئولیت شهرداری نخواهد بود

میرحسینی گفت: در راستای لزوم صیانت از جان و مال مردم به شهرداران لنگرود، کومله، اطاقور، شلمان، چاف و چمخاله طی نامه‎ای ابلاغ شد نسبت به شناسایی تمامی املاک پرخطر اقدام کنند.

سید هاشم میرحسینی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لنگرود اظهار کرد: در راستای لزوم صیانت از جان و مال مردم به شهرداران لنگرود، کومله، اطاقور، شلمان، چاف و چمخاله طی نامه‎ای ابلاغ شد نسبت به شناسایی تمامی املاک پرخطر اقدام کنند.

وی ادامه داد: شناسایی بنا‌ها و دیوار‌های شکسته واقع در معابر عمومی، کوچه‌ها و پر کردن چاه‌ها و چاله‌های واقع در معابر در راستای صیانت از حقوق عامه مورد توجه قرار گیرد.

میرحسینی تاکید کرد: شهرداران با قید فوریت نسبت به شناسایی تمامی املاک پرخطر اقدام و در صورت نیاز به حکم ورود به محل، مراتب اعلام تا دستورات لازم صادر شود.

دادستان لنگرود افزود: بدیهی است از تاریخ ابلاغ این دستور در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای برای شهروندان، صرف مکاتبه با مراجع قضایی نافی مسئولیت شهرداری نخواهد بود و وفق مقررات اقدام می‌شود.

گفتنی است، طبق تصریح بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‎ها «اتخاذ تدابیر و اقدام برای حفظ شهر از خطر سیل و حریق و همچنین رفع خطر از بنا‌ها و دیوار‌های شکسته و خطرناک واقع در معابر عمومی و کوچه‌ها و اماکن عمومی و خصوصی و پر کردن و پوشاندن چاه‌ها و چاله‌های واقع در معابر و جلوگیری از گذاشتن هر نوع اشیاء در بالکن‌ها و ایوان‌های مشرف و مجاور به معابر عمومی که افتادن آن‌ها موجب خطر برای عابرین است و جلوگیری از ناودان‌ها و دودکش‌های ساختمان‌ها که باعث زحمت و خسارت ساکنین شهر‌ها باشد از وظایف شهرداری است».

شایان ذکر است: تبصره ذیل ماده فوق اشعار می‌دارد: «در کلیه موارد مربوط به رفع خطر از بنا‌ها و … و رفع مزاحمت‌های مندرج در ماده فوق، شهرداری پس از کسب نظر مامور فنی خود به مالکین یاصاحبان اماکن یاصاحبان ادوات منصوب ابلاغ مهلت دار مناسبی صادر می‌نماید و اگر دستور شهرداری در مهلت معین به موقع اجرا گذاشته نشود شهرداری راسا” با مراقبت مامورین خود اقدام به رفع خطر یا مزاحمت خواهد نمود و هزینه مصرف را با اضافه صدی پانزده خسارت از طرف دریافت خواهد کرد/میزان

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمارعنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
833
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
796
روز گذشته
سورتمه لنگرود