رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
  • السبت ۱۵ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 17 August

سید هاشم میرحسینی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لنگرود : تکلیف مدعی‎العموم به شهرداران برای رفع خطر از بنا‌ها و پر کردن چاله‌های واقع در معابر/ صرف مکاتبه با مراجع قضایی نافی مسئولیت شهرداری نخواهد بود میرحسینی گفت: در راستای لزوم صیانت از جان و مال مردم به شهرداران لنگرود، کومله، اطاقور، شلمان، چاف و […]

سید هاشم میرحسینی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لنگرود :

تکلیف مدعی‎العموم به شهرداران برای رفع خطر از بنا‌ها و پر کردن چاله‌های واقع در معابر/ صرف مکاتبه با مراجع قضایی نافی مسئولیت شهرداری نخواهد بود

میرحسینی گفت: در راستای لزوم صیانت از جان و مال مردم به شهرداران لنگرود، کومله، اطاقور، شلمان، چاف و چمخاله طی نامه‎ای ابلاغ شد نسبت به شناسایی تمامی املاک پرخطر اقدام کنند.

سید هاشم میرحسینی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان لنگرود اظهار کرد: در راستای لزوم صیانت از جان و مال مردم به شهرداران لنگرود، کومله، اطاقور، شلمان، چاف و چمخاله طی نامه‎ای ابلاغ شد نسبت به شناسایی تمامی املاک پرخطر اقدام کنند.

وی ادامه داد: شناسایی بنا‌ها و دیوار‌های شکسته واقع در معابر عمومی، کوچه‌ها و پر کردن چاه‌ها و چاله‌های واقع در معابر در راستای صیانت از حقوق عامه مورد توجه قرار گیرد.

میرحسینی تاکید کرد: شهرداران با قید فوریت نسبت به شناسایی تمامی املاک پرخطر اقدام و در صورت نیاز به حکم ورود به محل، مراتب اعلام تا دستورات لازم صادر شود.

دادستان لنگرود افزود: بدیهی است از تاریخ ابلاغ این دستور در صورت بروز هرگونه حادثه‌ای برای شهروندان، صرف مکاتبه با مراجع قضایی نافی مسئولیت شهرداری نخواهد بود و وفق مقررات اقدام می‌شود.

گفتنی است، طبق تصریح بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‎ها «اتخاذ تدابیر و اقدام برای حفظ شهر از خطر سیل و حریق و همچنین رفع خطر از بنا‌ها و دیوار‌های شکسته و خطرناک واقع در معابر عمومی و کوچه‌ها و اماکن عمومی و خصوصی و پر کردن و پوشاندن چاه‌ها و چاله‌های واقع در معابر و جلوگیری از گذاشتن هر نوع اشیاء در بالکن‌ها و ایوان‌های مشرف و مجاور به معابر عمومی که افتادن آن‌ها موجب خطر برای عابرین است و جلوگیری از ناودان‌ها و دودکش‌های ساختمان‌ها که باعث زحمت و خسارت ساکنین شهر‌ها باشد از وظایف شهرداری است».

شایان ذکر است: تبصره ذیل ماده فوق اشعار می‌دارد: «در کلیه موارد مربوط به رفع خطر از بنا‌ها و … و رفع مزاحمت‌های مندرج در ماده فوق، شهرداری پس از کسب نظر مامور فنی خود به مالکین یاصاحبان اماکن یاصاحبان ادوات منصوب ابلاغ مهلت دار مناسبی صادر می‌نماید و اگر دستور شهرداری در مهلت معین به موقع اجرا گذاشته نشود شهرداری راسا” با مراقبت مامورین خود اقدام به رفع خطر یا مزاحمت خواهد نمود و هزینه مصرف را با اضافه صدی پانزده خسارت از طرف دریافت خواهد کرد/میزان

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
552
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
515
روز گذشته
سورتمه لنگرود
تحقق
یافته
وعده وام ۱۰ میلیونی خرید لوازم خانگی