رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
  • الأحد ۱ شوال ۱۴۴۱
  • 2020 Sunday 24 May

به گزارش لنگرودنیوز، پرویز محمدنژاد نماینده منتخب مردم شهرستان لنگرود در مجلس یازدهم شورای اسلامی با حضور در سازمان صمت گیلان با فرهاد دلق‌پوش دیدار و گفت‌وگو کرد. رئیس سازمان صمت گیلان در این دیدار با اشاره به وجود ۱۱۰ هزار واحد صنفی و دو هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی اظهار کرد: ۱۰۶ معدن نیز در استان می‌کند […]

به گزارش لنگرودنیوز، پرویز محمدنژاد نماینده منتخب مردم شهرستان لنگرود در مجلس یازدهم شورای اسلامی با حضور در سازمان صمت گیلان با فرهاد دلق‌پوش دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس سازمان صمت گیلان در این دیدار با اشاره به وجود ۱۱۰ هزار واحد صنفی و دو هزار و ۹۰۰ واحد صنعتی اظهار کرد: ۱۰۶ معدن نیز در استان می‌کند که از جمع این فعالیت‌ها، بیش از ۴۵ درصد اشتغال استان تأمین‌شده است.

وی با بیان اینکه بهره‌مندی از توانمندی و ظرفیت‌های نمایندگان برای توسعه همه‌جانبه گیلان در سطح ملی و استانی بسیار راهگشا خواهد بود، گفت: بیش از هفت درصد ثروت و منابع جهان متعلق به کشور ایران است ولی هنوز نتوانسته‌ایم در تبدیل این ثروت به اقتصاد پویا از شش‌دهم درصد فراتر رویم.

دلق‌پوش با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه این استان افزود: اگر یک فضای وفاق و همدلی واحد و توسعه پایدار توسط نمایندگان گیلانی ایجاد شود این استان می‌تواند پیشرفت قابل‌ملاحظه‌ای را در حوزه اشتغال، توسعه صنعتی و پیشرفت طرح‌های عمرانی شاهد باشد.

رئیس سازمان صمت گیلان با بیان اینکه بیشترین مرز ترانزیتی کشور متعلق به گیلان است، تصریح کرد: معتقدم ازلحاظ جغرافیایی و منطقه‌ای در قطعه‌ای از بهشت ظرفیت‌ها هستیم ولی رویکرد و راهبرد درستی نداریم و این می‌تواند با یک وفاق و همدلی به‌دوراز یک‌جانبه‌گرایی با رویکرد توسعه و تحول در گیلان رقم بخورد.

نماینده منتخب مردم شهرستان لنگرود در مجلس یازدهم شورای اسلامی نیز با اشاره به دیدارهای خود با معاونین وزیر صمت در سازمان صنایع کوچک و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اظهار کرد: به‌شدت معتقدم توسعه صنعتی مبتنی بر دانش می‌تواند مشکلات فعلی اقتصاد و اشتغال را مرتفع نماید.

پرویز محمد نژاد با بیان اینکه درواقع تحریم‌ها آخر دنیا نیست، افزود: قراردادهای دوجانبه تجاری برای ایران فراهم است و به‌راحتی می‌توان از این ظرفیت‌ها به‌ویژه در مناطق آزاد همانند منطقه آزاد انزلی برای ایجاد تحولات گسترده اقتصادی در گیلان استفاده کرد.

وی با بیان اینکه اگر نگاه و رویکرد درستی به مناطق آزاد داشته باشیم مردم استان از ثمرات اقتصادی آن بهره‌مند می‌شوند، گفت: هنوز نیاموخته‌ایم اقتصاد در زندگی ما چه نقشی ایفا می‌کند و اساساً رویکرد هزینه و فایده را به‌درستی درک نکرده‌ایم.

محمدنژاد با اشاره به وجود ظرفیت‌های اتحادیه اوراسیا برای توسعه گیلان و کشور اشاره و عنوان کرد: سومین کشور در پیوستن به اتحادیه اوراسیا هستیم ولی تاکنون از این پتانسیل به نحو مطلوب بهره نبرده‌ایم و نقش مناطق آزاد در انجام تعهدات اوراسیا بسیار ارزنده است.

نماینده منتخب مردم شهرستان لنگرود در مجلس یازدهم شورای اسلامی سلاح امروز برای تحول کشور و مقابله با تحریم‌ها را پیشرفت در تکنولوژی و تولید دانش فنی دانست و تصریح کرد: باید قبول کنیم در تولید دانش جدید و تکنولوژی مقداری کُند هستیم و در امور مصرفی به‌ویژه انرژی دو برابر دنیا مصرف می‌کنیم.

وی با بیان اینکه باید با بهره‌مندی از ایده‌های افراد مجرب، ابتدا اولویت اقتصادی گیلان را مشخص کنیم، گفت: در نشست با معاون وزیر قول تشکیل کارگروهی برای آسیب‌شناسی صنایع بر اساس طرح آمایش سرزمین را گرفته‌ام و در این طرح برخی از صنایع راکد، بازدید و آسیب‌شناسی می‌شوند و چون ظرفیت‌های موجود صنعتی مهم هستند و رفع مشکلات آن‌ها ضروری است.

محمدنژاد با اشاره به تشکیل منظومه‌ای برای آمایش سرزمین با همکاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در آینده نزدیک بیان کرد: برای افزایش صنایع تبدیلی با متدهای روز دنیا و دانش‌بنیان در لنگرود در حال برنامه‌ریزی هستیم که نیازمند تعامل و همکاری بیشتر سازمان صمت می‌باشد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمارعنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
833
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
796
روز گذشته
سورتمه لنگرود