رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Tuesday 7 July

یک بهله عقاب شاهی نابالغ در شهرستان لنگرود رهاسازی و به زیستگاه طبیعی خود بازگردانده شد. به گزارش لنگرود نیوز به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان، یک بهله عقاب شاهی نابالغ که توسط نیروهای طرح حفاظت جنگل به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تحویل داده شده بود، پس از تیمار و اطمینان از سلامت […]

یک بهله عقاب شاهی نابالغ در شهرستان لنگرود رهاسازی و به زیستگاه طبیعی خود بازگردانده شد.

به گزارش لنگرود نیوز به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان، یک بهله عقاب شاهی نابالغ که توسط نیروهای طرح حفاظت جنگل به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تحویل داده شده بود، پس از تیمار و اطمینان از سلامت جسمانی در زیستگاه طبیعی رها سازی شد.

سید امین نجات رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود در این خصوص بیان داشت: این پرنده در بسیاری از مناطق منقرض شده یا در خطر انقراض است و به همین جهت در فهرست گونه‌های آسیب‌پذیر آی‌یوسی‌ان قرار گرفته‌است. عقاب شاهی شباهت زیادی به عقاب طلایی دارد. عقاب شاهی را با منقار بلندتر، بال‌های صافتر در حین پرواز، لکه‌های سفید روی شانه و بال و شانه روشنتر و رنگارنگتر و رنگ تیره‌تر در بقیه قسمتهای بدن می‌توان از عقاب طلایی تشخیص داد. البته عقاب شاهی نابالغ رنگ بسیار روشنتری از عقاب طلایی نابالغ دارد. زیستگاه مورد علاقه این عقاب دشت ‌های باز با کمی درخت است و برخلاف بسیاری از عقاب‌های دیگر در کوهستان‌ها، جنگل‌های وسیع یا استپ‌ های بدون درخت زندگی نمی‌کند. عقاب شاهی ترجیح می‌دهد آشیانه خود را بر روی درختان بلندی بسازد که اطراف آن درخت دیگری نباشد تا از این طریق دید خوبی به اطراف داشته باشد.

وی با اعلام این خبر افزود، همه افراد می بایست با حساسیت خود در حفظ تنوع زیستی شهرستان مشارکت داشته باشند. در پایان ضمن قدردانی از دوستداران و حامیان حیات وحش، حفاظت از محیط زیست را وظیفه ای عمومی عنوان کرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمارعنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
877
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
840
روز گذشته
سورتمه لنگرود