رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
  • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 28 May

یک بهله جغد انبار در شهرستان  لنگرود رهاسازی و به زیستگاه طبیعی خود بازگردانده شدند. به گزارش لنگرود نیوز به نقل از  روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان، یک  بهله جغد انبار که توسط فرمانده پاسگاه انتظامی دریاسر به یگان حفاظت محیط زیست پاسگاه محیط بانی چاف و چمخاله  تحویل داده شده بود . پس […]

یک بهله جغد انبار در شهرستان  لنگرود رهاسازی و به زیستگاه طبیعی خود بازگردانده شدند.

به گزارش لنگرود نیوز به نقل از  روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان، یک  بهله جغد انبار که توسط فرمانده پاسگاه انتظامی دریاسر به یگان حفاظت محیط زیست پاسگاه محیط بانی چاف و چمخاله  تحویل داده شده بود . پس از تیمار و اطمینان از سلامت جسمانی ، در زیستگاه طبیعی رها سازی شد.

سید امین نجات در این خصوص بیان داشت ،جغد انبار (نام علمی: Tyto alba) بیشترین گستردگی را میان جغدها دارا می‌باشد و میزان گستردگی آن در میان سایر پرندگان نیز مثال زدنی است. جغد انبار که به جغد سفید نیز معروف است جزء پرندگان کمیاب و حمایت شده محسوب می شود . این حیوان سری به شکل قلب بزرگ، پاهایی بلند و دمی کوتاه و چهارگوش دارد و اغلب در ساختمان های متروکه، انبارها و سوله های قدیمی زیست می کند.

وی  با اعلام این خبر افزود، همه افراد می بایست با حساسیت خود در حفظ تنوع زیستی شهرستان مشارکت داشته باشند. در پایان ضمن قدردانی از دوستداران و حامیان حیات وحش، حفاظت از محیط زیست را وظیفه ای عمومی عنوان کرد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمارعنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
837
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
800
روز گذشته
سورتمه لنگرود