رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸
  • السبت ۲۷ جماد ثاني ۱۴۴۱
  • 2020 Saturday 22 February

به گزارش لنگرود به نقل از صدا و سیما مرکز گیلان؛ آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان امروز با خانواده‌های شهید حاج حبیب ترابی از شهدای منا، خانواده شهیدان سیدعلی و سید موسی امامی و همچنین خانواده شهید مدافع حرم فرهاد خوشه بر در لنگرود دیدار کرد. نماینده ولی فقیه در گیلان […]

به گزارش لنگرود به نقل از صدا و سیما مرکز گیلان؛ آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان امروز با خانواده‌های شهید حاج حبیب ترابی از شهدای منا، خانواده شهیدان سیدعلی و سید موسی امامی و همچنین خانواده شهید مدافع حرم فرهاد خوشه بر در لنگرود دیدار کرد.
نماینده ولی فقیه در گیلان وامام جمعه رشت در این دیدار‌ها گفت: عزت انقلاب اسلامی در سایه خون شهدا و مجاهدت‌های جهادگران به ویژه جوانان عرصه‌های مقابله با دشمنان خدا و مسلمانان در دنیا تحقق پیدا کرده است.
آیت الله فلاحتی افزود: در طول تاریخ خط سرخ شهادت بر روی انسان‌هایی که خواستند فداکاری و جهاد کنند، باز بوده و این راه ادامه دارد.
وی بزرگان انقلاب اسلامی را مروج خط شهادت، مجاهدت و جهاد در راه خدا دانست و خاطر نشان کرد: به همه انسان‌های آزاده جهان اعلام می‌کنیم اگر می‌خواهید عزت دنیا و آخرت پیدا کنید و اگر می‌خواهید استقلال داشته باشید راهی به غیر از مقاومت و ایستادگی در برابر قدرت‌های زر و زور ندارید.
نماینده ولی فقیه در گیلان وامام جمعه رشت با بیان اینکه دفتر شهادت همچنان باز است، تصریح کرد: خط سرخ شهادت هیچگاه بسته نخواهد بود و انسان با ایستادگی و مقاومت آن را کسب می‌کند.
آیت الله فلاحتی با قدردانی از خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان و همه کسانی که جان خود را در راه نظام تقدیم کردند، گفت: از فرزندان، همسران، پدران و مادران شهدا تقدیر و تشکر می‌کنم.
وی خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان را ذخایر انقلاب ذکر کرد و یادآور شد: هدف از سرکشی و دلجویی مسئولان از خانواده شهدا در وهله نخست این است از خانواده شهدا روحیه بگیریم.
نماینده ولی فقیه در گیلان وامام جمعه رشت ادامه داد: زمانی که نزد خانواده شهدا می‌رویم، صبر و استقامت این عزیزان به ما روحیه می‌دهد.
آیت الله فلاحتی افزود: از خدای متعال می‌خواهیم بر عزت خانواده شهدا بیآفزاید، نظام مقدس جمهوری اسلامی را گسترده‌تر کند و به رهبر عظیم این امت حضرت آیت الله عظما امام خامنه‌ای طول عمر با عزت عنایت بفرماید.
وی با بیان اینکه مدیون خون شهدا و خانواده شهیدان هستیم، خاطر نشان کرد: وجود خانواده شهدا برای جامعه برکت است.
سال ۱۳۹۴ بیش از ۴۶۰ نفر از حجاج ایرانی در حادثه خونین منا در مکه به شهادت رسیدند که ۱۷ نفر این شهدا از استان گیلان هستند.
حاج حبیب ترابی بازنشسته بانک ملی در حادثه منا به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
سید علی و سید موسی امامی هم به ترتیب در سال‌های ۱۳۶۰ و ۱۳۶۲ در منطقه عملیاتی دفاع مقدس در غرب کشور به درجه شهادت نائل آمدند.
فرهاد خوشه بر نیز از مدافعان حرم در سوریه سال ۱۳۹۴ به شهادت رسید.
پیکر این شهید در گلزار شهدای لنگرود به خاک سپرده شده است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمارعنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
741
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
704
روز گذشته
سورتمه لنگرود
تحقق
یافته
وعده وام ۱۰ میلیونی خرید لوازم خانگی