رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
  • السبت ۲۱ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Saturday 21 September

اتومبیل رانان در مسابقه رالی کریدور بین المللی شمال – جنوب که از کشور هندوستان آغاز شده است ،لحظاتی پیش خاک جمهوری اسلامی ایران را پس از خروج از مرز زمینی آستارا ترک و در ادامه مسیر به مقصد کشورهای جمهوری آذربایجان و روسیه حرکت کردند. جلال دیانسایی،مدیر پایانه مرزی آستارا در گفت و گو […]

107506

اتومبیل رانان در مسابقه رالی کریدور بین المللی شمال – جنوب که از کشور هندوستان آغاز شده است ،لحظاتی پیش خاک جمهوری اسلامی ایران را پس از خروج از مرز زمینی آستارا ترک و در ادامه مسیر به مقصد کشورهای جمهوری آذربایجان و روسیه حرکت کردند.

جلال دیانسایی،مدیر پایانه مرزی آستارا در گفت و گو با ایسنا – منطقه گیلان ، اظهار کرد : رالی اتومبیلرانی بین المللی کریدور شمال – جنوب با هدف ایجاد ارتباط ورزشی بین ۴ کشور هند،جمهوری اسلامی ایران،جمهوری آذربایجان و روسیه و تبیین اهمیت و احیای مسیر ترانزیتی شمال – جنوب برگزار شده است.

وی با بیان اینکه کریدور شمال – جنوب مهمترین حلقه تجارت بین آسیا و اروپا است،ادامه داد:این مسیر در مقایسه با مسیرهای سنتی از نظر امنیت،مسافت و زمان تا ۴۰ درصد کوتاه تر و از نظر هزینه تا ۳۰ درصد ارزان تر است.

دیانسایی با اشاره به اینکه کریدور مذکور ، صادرات از سواحل غربی هند را از بندرعباس و بندر چابهار به آستارا در ایران و کشورهای آسیای میانه و روسیه به اروپا انتقال می‌دهد ، افزود:تعداد شرکت کنندگان در این رقابت بین المللی ۳۵ شرکت کننده با ۱۸ دستگاه خودرو هستند.

وی با تأکید بر اینکه این رالی از شهر بمبئی هندوستان آغاز شده است،توضیح داد:شرکت کنندگان پس از عبور از مسیر دریایی بندر ناواشیوا در هندوستان به بندرعباس در جنوب ایران رسیدند و در ۱۰ اردیبهشت ماه،همزمان با روز ملی “خلیج فارس” این مسیر را به بندر آستارا در شمال کشور ترک کردند.

وی اضافه کرد:در حال حاضر اتومبیل رانان پس از خروج از مرز زمینی آستارا،حرکت خود را به سمت باکو و سپس شهر تاریخی سن پترزبورگ روسیه ادامه دادند.

مدیر پایانه مرزی آستارا در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه در این رالی شرکت کنندگانی از کشورهای هند و روسیه حضور داشتند،گفت:شرکت کنندگان پس از ۲۲ هزار کیلومتر رانندگی به مقصد مذکور در روسیه خواهند رسید.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
587
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
550
روز گذشته
سورتمه لنگرود
تحقق
یافته
وعده وام ۱۰ میلیونی خرید لوازم خانگی