رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
  • الأحد ۱ شوال ۱۴۴۱
  • 2020 Sunday 24 May

به گزارش لنگرودنیوز،امام جمعه شهرستان لنگرود حجت الاسلام والمسلمین مهدی نقوی گفت: جامعه ما با مشکلاتی از جنس اقتصادی مثل فقر و بیکاری جوانان آماده به کار اما با تاثیرات اجتماعی و فرهنگی مواجه است. تنها راه حل این معضل این است که تولید ملی در کشور رونق پیدا کند تا هم مسئله اشتغال به […]

به گزارش لنگرودنیوز،امام جمعه شهرستان لنگرود حجت الاسلام والمسلمین مهدی نقوی گفت: جامعه ما با مشکلاتی از جنس اقتصادی مثل فقر و بیکاری جوانان آماده به کار اما با تاثیرات اجتماعی و فرهنگی مواجه است.

تنها راه حل این معضل این است که تولید ملی در کشور رونق پیدا کند تا هم مسئله اشتغال به سامان برسد و هم اقتصاد کشور از آسیب پذیری در برابر تهدید ها و تحریم های خارجی در امان بماند؛ لذا رهبری حکیم ما سال‌های قبل را به تولید و اشتغال، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، حمایت از کالای ایرانی، رونق تولید و امسال را به جهش تولید نامگذاری فرمودند.

از طرفی اگر به واحد های تولیدی مراجعه کنیم با تعطیلی بعضی و کاهش ظرفیت تولید بسیاری دیگر روبه‌رو می شویم و از طرف دیگر اگر به بازار برویم می بینیم که بازار تقریبا پر از کالاهای خارجی است که می تواند به نابودی تولید منجر شود؛ چه تلخ است که بشنویم مثلا سالانه چه مقدار مربای خارجی وارد کشور می شود.

برای اصلاح این وضعیت و چرخه‌ی معیوب همه باید دست به دست هم بدهیم و نقش آفرینی کنیم :

دولت با یک مدیریت جهادی با رسیدگی به مشکلات تولید کنندگان و معیشت جامعه عزیز کارگری به تولید کالای با کیفیت ایرانی کمک کند و همچنین واردات هر کالایی که مشابه ایرانی دارد را ممنوع کند و خرید و استفاده از کالا های خارجی توسط مسئولین را منع نماید؛ مثلا هیچ مسئولی از خودروی خارجی استفاده نکند.

نهاد های امنیتی و دستگاه قضایی با مسأله قاچاق برخورد قاطع تری داشته باشند.

و در نهایت هر ایرانی خرید کالای ایرانی را یک افتخار ملی برای خود بداند و با ترجیح تولید  داخلی بر کالای خارجی به تولید ملی و اشتغال جوانان کمک کند.

باشد که در سال جهش تولید قدمی در تحقق آن، که نه فقط شعار سال بلکه راه درمان درد های اقتصادی جامعه ما است برداریم.

#حجت_الاسلام_والمسلمین_نقوی
#امام_جمعه_لنگرود
#شعار_سال
#جهش_تولید
#تولید
#سال_١٣٩٩

#لنگرودنیوز
اولین رسانه شهرستان لنگرود

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمارعنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
833
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
796
روز گذشته
سورتمه لنگرود