رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹
  • الأحد ۱ شوال ۱۴۴۱
  • 2020 Sunday 24 May

مسئول اداره توسعه نوغانداری لنگرود از توزیع ۴۰۰۰ جعبه تخم نوغان در شهرستان لنگرود خبر داد و اظهار کرد: روز گذشته ۱۱۵۰ جعبه تخم نوغان تفریخی توزیع کردیم. سید محمد سبز در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه از ۷ اردیبهشت ماه توزیع تخم نوغان به مبلغ ۷۵۰۰ تومان را در شهرستان لنگرود آغاز کردیم، گفت: […]

مسئول اداره توسعه نوغانداری لنگرود از توزیع ۴۰۰۰ جعبه تخم نوغان در شهرستان لنگرود خبر داد و اظهار کرد: روز گذشته ۱۱۵۰ جعبه تخم نوغان تفریخی توزیع کردیم.

سید محمد سبز در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه از ۷ اردیبهشت ماه توزیع تخم نوغان به مبلغ ۷۵۰۰ تومان را در شهرستان لنگرود آغاز کردیم، گفت: تخم نوغان های توزیع شده چینی و ایرانی هستند.

وی از توزیع ۴۰۰۰ جعبه تخم نوغان در شهرستان لنگرود خبر داد و اظهار کرد: روز گذشته ۱۱۵۰ جعبه تخم نوغان تفریخی توزیع کردیم.

مسئول اداره توسعه نوغانداری شهرستان لنگرود، با بیان اینکه امسال توزیع تخم نوغان خوبی داشتیم و کشاورزان از نحوه پرورش کرم ابریشم رضایت دارند، گفت: یک ساختمان قدیمی ۱۱۷ ساله در لنگرود داریم که مقرر شده تبدیل به موزه ابریشم شود و تاکنون یک میلیارد تومان برای مرمت آن تخصیص یافته، اما هنوز به نتیجه نرسیده است.

این مسئول، قیمت خرید پیله تر ابریشم در سال گذشته تا بین ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان دانست و عنوان کرد: امسال پیش بینی کردیم قیمت خرید پیله تر بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان باشد.

وی با بیان اینکه شهرستان لنگرود ۴۲۷۸ هکتار باغ توت دارد، متذکر شد: این شهرستان ۲۸۰۰ نوغاندار دارد و بخش عظیمی از نوغانداران ما در شلمان و اطاقور هستند و سال گذشته ۲۵۰ تن پیله تر ابریشم تولید کردیم و انتظار داریم این میزان امسال به ۴۰۰ تن برسد.

مسئول اداره نوغانداری لنگرود، از توزیع ۱۲ هزار و ۵۰۰ نهال توت در اسفندماه ۹۸ خبر داد و اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم سال های آینده اقدام ب هتولید نهال توت کنیم.

وی با بیان اینکه شهرستان لنگرود ۱۴ درصد ابریشم کشور و ۴۰ درصد ابریشم استان گیلان را تولید می کند، گفت: اکثر تل انبارهای شهرستان قدیمی هستند و برف سال گذشته تعدادی از این تل انبارها را تخریب کرد لذا کشاورزان نیازمند تسهیلات کم بهره برای بازسازی هستند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمارعنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
833
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
796
روز گذشته
سورتمه لنگرود