رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
  • السبت ۲۱ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Saturday 21 September

جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان گفت:بررسی و تسهیل پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان نیازمند اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی است . به گزارش ایسنا – منطقه گیلان،آرش فرزام صفت امروز در جلسه کارگروه اشتغال و بررسی روند اجرایی طرح احداث اقامتگاه‌های بومگردی شهرستان رودبار با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال […]

109205

جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان گفت:بررسی و تسهیل پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان نیازمند اهتمام جدی دستگاه‌های اجرایی است .

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان،آرش فرزام صفت امروز در جلسه کارگروه اشتغال و بررسی روند اجرایی طرح احداث اقامتگاه‌های بومگردی شهرستان رودبار با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر و نیز تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری نقش موثری در افزایش سطح اشتغال دارد، اظهار کرد: باتوجه به ظرفیت‌‌های طبیعی موجود در گیلان، طرح بومگردی می‌تواند تاثیر بسزایی در روند توسعه و اشتغالزایی استان داشته باشد.

وی شهرستان رودبار را در موضوع بوم‌گردی پیشرو دانست و افزود: روستاهای نمونه بومگردى در این شهرستان که در ایجاد اشتغال موفق عمل کردند می‌توانند برای شهرستان‌های دیگر به عنوان الگو باشند.

جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به طرح‌های معرفی شده شهرستان رودبار راضی کننده نیست، گفت: سهم شهرستان رودبار از محل اعتبارات تسهیلات روستایی و عشایری ۱۲ میلیارد تومان و اشتغال فراگیر ۲۲ میلیارد تومان است که طرح‌های معرفی شده زیبنده این شهرستان نیست.

وی به اختصاص ۵۰ درصد اعتبارات تسهیلات اشتغالزایی روستایی به حوزه بومگردی اشاره کرد و گفت: سهمیه شهرستان رودبار در حوزه بوم‌گردی ۳۰۰ واحد است که تاکنون ۱۹ واحد مصوب شده و در حدود ۸۰ پروژه در حال بررسی شهرستانی است.

فرزام صفت ابراز امیدواری کرد تا با استفاده حداکثری از ظرفیت‌های گردشگری به ۵ هزار واحد پیش بینی شده در بخش بومگردی برسیم.

جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری به وجود ظرفیت‌های صنعتی،گردشگری،کشاورزی و تولیدهای شهرستان رودبار اشاره و خاطرنشان کرد: انتظار ما از دستگاه‌های اجرایی و مدیران عامل بانک‌های استانی و شهرستانی این است که به صورت دلسوزانه و با اهتمام بیشتر در پرداخت تسهیلات نقش آفرینی کنند.

فرزام صفت با اشاره به اینکه مهمتر از موضوع ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری در کشور و استان وجود ندارد، افزود: تاکنون ۸۵ طرح در حوزه اشتغال روستایی و ۴۵ طرح در حوزه اشتغال فراگیر به بانک‌های عامل استان معرفی شده است که باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ متقاضیان داده شود.

وی تصریح کرد: به منظور تسریع در پرداخت تسهیلات مدیران بانک‌های عامل استان به صورت روزانه روند پرداخت را پیگیری و گزارش ارائه کنند.

در این نشست مدیرکل دفتر امور روستایی و عشایری استانداری گیلان با اشاره به ارسال ۴۸ طرح به کمیته فنی پرداخت تسهیلات روستایی گفت: از این تعداد به دلیل تکمیل نبودن طرح‌ها تنها ۵ طرح در کمیته فنی به تصویب رسید و باقیمانده طرح‌ها برای اصلاح به شهرستان ارجاع داده شد.

سید مازیار سیدنژاد افزود: انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستانی در مسیر معرفی طرح‌ها هماهنگی بیشتری داشته باشند تا در روند پرداخت تسهیلات تسریع شود.

در ادامه این نشست فرماندار شهرستان رودبار موضوع اشتغال را یکی از دغدغه‌های اصلی نظام و دولت عنوان کرد و گفت: در روند پرداخت تسهیلات در شهرستان رودبار با مشکلات جدی مواجه هستیم که همراهی بیشتر بانک‌های عامل و مدیران استانی را انتظار داریم.

اسماعیل میرغضنفری به تجمیع برخی از روستاهای شهرستان رودبار پس از زلزله سال ۶۹ اشاره کرد و افزود: طرح‌های هادی روستاهای شهرستان نیازمند بازنگری است که بنیاد مسکن در این خصوص با جدیت اقدام کند.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغالزایی از قشر آسیب پذیر جامعه هستند باید در روند پرداخت تسهیلات تسریع شود.

گفتنی است؛ در این جلسه هریک از مدیران استانی و شهرستانی به ارائه گزارش از روند بررسی و معرفی طرح‌ها برای پرداخت تسهیلات پرداختند. در پایان این جلسه همچنین تسهیلات مصوب صندوق کارآفرینی امید شهرستان رودبار به ۵ طرح بوم‌گردی و اشتغالزایی خانگی اعطا شد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
587
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
550
روز گذشته
سورتمه لنگرود
تحقق
یافته
وعده وام ۱۰ میلیونی خرید لوازم خانگی