رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
  • السبت ۲۱ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Saturday 21 September

به گزارش خبرنگار جامعه خبری تحلیلی لنگرود، جلسه هم اندیشی با مربیان طرح حفظ قرآن کریم شهرستان با حضور رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه گیلان در بقعه اقا سید محمد(سفید آستانه) لنگرود برگزار شد. “حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی پاکیزه ” در این جلسه با بیان اینکه قرآن کتابی برای سلامت روح […]

به گزارش خبرنگار جامعه خبری تحلیلی لنگرود، جلسه هم اندیشی با مربیان طرح حفظ قرآن کریم شهرستان با حضور رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه گیلان در بقعه اقا سید محمد(سفید آستانه) لنگرود برگزار شد.

“حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی پاکیزه ” در این جلسه با بیان اینکه قرآن کتابی برای سلامت روح است و باید آن را یاد بگیریم و با آن مأنوس شویم، گفت: حفظ قرآن کریم در صورتی که همراه با فراگیری معانی و ترجمه آیات قرآن باشد، جامع ترین روش انس با قرآن است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لنگرود با تاکید بر اینکه تحقق منویات رهبری باید با برنامه ریزی مناسب و همدلی تمام دستگاه های متولی فعالیت های قرآنی محقق شود، افزود: متولیان در این زمینه باید به مدد جامعه بیایند تا بتوانیم این جامعه را در مسیر تحقق جامعه آرمانی هدایت کنیم.

وی با بیان اینکه شهرستان لنگرود در زمینه استقبال و ثبت نام از قرآن آموزان مقام سوم استانی را سال گذشته کسب کرد، تصریح کرد: امیدواریم با تربیت حافظان قرآنی در سطح شهرستان گامی موثر با هدف تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآنی در کشور برداشته شود و شهرستان لنگرود سال گذشته توانست از لحاظ رتبه در سطح استان گیلان مقام دوم را کسب کند.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه لنگرود ضمن تاکید بر اینکه امروز دست نیاز ما به سمت خیران و واقفان برای موقوفه قرآنی است، اظهار کرد: دو وقف قرآنی در شهرستان لنگرود(ثبت یک وقف و احیا وقف قرآنی) ثبت شد که دو وقف قرآنی دیگر هم در حال انجام است.

حجت الاسلام پاکیزه از فعالیت یکصد مربی قرآنی در سطح شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: چهل و دومین مسابقات قرآنی منطقه ای اواخر خرداد امسال در رودسر برگزار می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه لنگرود گفت: بزرگترین مرکز تخصصی حفظ قرآن کریم( از نظر مکانی) شرق گیلان در شهرستان لنگرود در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

***مربیان قرآنی زیر نظر موسسات قرآنی بیمه می شوند

“محمد مهدی قربانیان” در این جلسه با بیان اینکه کار قرآنی در شهرستان لنگرود که با زحمت‌مربیان قرآنی روشن شده است، باید همیشه فروزان باشد، گفت: کار راهبردی در حوزه قرآنی نیازمند ایجاد طرحی نو در این حوزه است.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه مربیان قرآنی زیر نظر موسسات قرآنی بیمه می شوند، افزود: ۶ موسسه قرآنی در شهرستان لنگرود فعالیت می کنند که در آینده نزدیک مربیان قرآنی زیر نظر این موسسات بیمه می شوند.

وی با اشاره به حمایت مکانی اوقاف از مربیان قرآنی، تصریح کرد: علاوه بر بسته حمایتی از مربیان قرآنی، بسته تشویقی برای متربیان نیز در نظر گرفته شده که حفظ ۵ جز قران کریم، سفر به قم بدون قرعه کشی،۱۵ جز سفر به مشهد مقدس و حافظ کل قران کریم به سفر عتبات عالیات بدون قرعه کشی مشرف می شوند.
اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
587
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
550
روز گذشته
سورتمه لنگرود
تحقق
یافته
وعده وام ۱۰ میلیونی خرید لوازم خانگی