رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹
  • الخميس ۵ شوال ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 28 May
  • چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۹
  • کد خبر : 12412
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : با هزینه‌های بی‌حساب و نامشروع انتخاباتی برخورد می‌شود

معاون اول قوه قضاییه با تأکید بر سفارش حضرت علی علیه السلام نسبت به تامین امنیت مردم گفت: باید با کسانی که نظم عمومی را مخدوش می‌کنند با قاطعیت برخورد کرد و در برابر افراد یاغی نگاه رحمانه نداشت. به گزارش لنگرود نیوز از پایگاه خبری وارنا  از رشت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای پیش از […]

معاون اول قوه قضاییه با تأکید بر سفارش حضرت علی علیه السلام نسبت به تامین امنیت مردم گفت: باید با کسانی که نظم عمومی را مخدوش می‌کنند با قاطعیت برخورد کرد و در برابر افراد یاغی نگاه رحمانه نداشت.

به گزارش لنگرود نیوز از پایگاه خبری وارنا  از رشت، حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس‌کل دادگستری گیلان در سالن امام خمینی (ره) با تأکید بر برخورد قاطعانه با هنجارشکنان اظهار کرد: عده‌ای تلاش می‌کنند تا مردم را به بی‌غیرتی و بی‌مبالاتی بکشانند درحالی‌که باید قاطعانه عمل کرد و جلوی نفوذ کسانی که با خلأهای قانونی و سایر موارد ثروت نامشروع جمع کرده و با آن در حکومت نفوذ می‌کنند، گرفته شود.

وی با اشاره به هزینه هنگفت توسط برخی نامزدهای انتخاباتی مجلس گفت: عده‌ای تلاش می‌کنند تا با پول بی‌حساب و نامشروع در انتخابات هزینه کنند و برای خود پایگاه درست کنند و باید با این افراد با قاطعیت برخورد کرد.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به کسب پول و ثروت نامشروع توسط برخی‌ها تصریح کرد: برخی‌ها با اموال نامشروع خود و چندین برابر حقوق دریافتی طول خدمت خود، ثروت‌اندوزی کرده‌ و در بین کارگزاران نفوذ کردند درحالی‌که به فرموده مولا علی علیه‌السلام ابتدا باید جلوی این نوع درآمدها را گرفت و سپس با آن‌ها قاطعانه برخورد کرد.

محسنی اژه‌ای با تأکید بر اینکه نمی‌توان در مقابل مجرمان و مفسدان ساکت نشست، گفت: امنیت و آرامش ملت تنها توسط داعش برهم نمی‌خورد بلکه امروزه داستان اقتصادی و سودجویان آرامش مردم را برهم زده‌ و باید با آن‌ها برخورد کنیم چراکه امروزه سازوکارهای جمهوری اسلامی قوی‌تر از گذشته است.

وی با اشاره به افزایش ورودی به حوزه‌های قضایی در گیلان بیان کرد: خوشبختانه ماندگاری پرونده در گیلان کم است و این نشان از همت کارکنان دادگستری کل استان دارد.

معاون اول قوه قضاییه با تأکید بر اینکه باید پرونده‌های قضایی گیلان برای حل شدن به سمت صلح و سازش برود، افزود: سرقت، توهین، ضرب و شتم عمدی و غیر عمدی و تهدید از عمده پرونده‌های در کشور هستند و باید روند پرونده‌های قضایی به معنای واقعی به سمت صلح و سازش برده شود.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به ماندگاری پرونده‌های قضایی به جهت دعوا و اختلاف بین دو دستگاه اجرایی در گیلان گفت: این پرونده‌ها باید حتی‌المقدور در دستگاه‌ها حل‌وفصل و درگیر دستگاه قضایی نشود.

محسنی‌اژه‌ای با اشاره به لزوم فعال شدن بازرسی کل کشور در گیلان تصریح کرد: باید بازرسی در گیلان تقویت شود تا ابتدا خلافی صورت نگیرد و سپس اگر کسی خلافی کرد و مثلاً جواز غیزقانونی از سوی شهرداری یا دهیاری‌ها برای او صادر شد قاطعانه با آن برخورد شود.

وی با تأکید بر برخورد با بانک‌های متخلف گفت: باید قبل از اینکه دستگاه قضا به دنبال مشتری بانک که تخلف کرده باشند سراغ مشکل بانکی که تسهیلاتی را پرداخت کرده و علیرغم ضمانت کافی نگرفتن دنبال معوقات نیز نرفته است، باشند.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به ارائه تسهیلات غیرمنطقی به مشتریان توسط بانک‌ها گفت: نباید تسهیلات بانک با نیت اشتغال صرف خرید سکه آن‌هم به‌اندازه ۳۸ هزار عدد باشد و در کشور نابسامانی ایجاد کند.

محسنی‌اژه‌ای با بیان اینکه گیلان مجاهدانی را در خود دارد که در تاریخ انقلاب و ایران می‌درخشند، افزود: گیلان پیش از انقلاب سربازانی همچون میرزا کوچک خان و پس از انقلاب سرداران و عارفان، فقیهان و بزرگان عالی‌مرتبه‌ای دارد.

وی با اشاره به شرافت ماه ذی‌حجه و قرار گرفتن عید غدیر در آن بیان کرد: حضرت امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام نسبت به حفظ بیت‌المال بسیار حساس بودند.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه همه کارگزاران نظام باید جانب مردم را بدارند، گفت: در نگاه امام علی علیه‌السلام مسؤولان باید برای مردم احترام و ارزش قائل بوده و برای عاقبتشان تلاش کنند و نگویند که ما به آخرتشان بی‌توجه هستیم.

محسنی‌اژه‌ای با تأکید بر سفارش حضرت علی علیه‌السلام نسبت به تأمین امنیت مردم بیان کرد: کسانی که نظم عمومی را مخدوش می‌کنند باید با آن‌ها با قاطعیت برخورد کرد و نباید در برابر افراد یاغی نگاه رحمانه داشت.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به برخورد قاطعانه و بدون تبعیض حضرت علی (ع) در امور قضائی گفت: قاضی باید بی‌طرف و بدون تبعیض، نگرانی و ملاحظه‌کاری حکم دهد و این منویات عملی لازمه کار کنونی ما است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمارعنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
837
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
800
روز گذشته
سورتمه لنگرود