رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
  • الثلاثاء ۱۶ ذو القعدة ۱۴۴۱
  • 2020 Tuesday 7 July

پنج قطعه کشیم کوچک و یک بهله جغد انبار در شهرستان لنگرود رهاسازی و به زیستگاه طبیعی خود بازگردانده شد به گزارش لنگرود نیوز به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان گیلان، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهزستان لنگرود با اعلام این خبر گفت : پنج قطعه کشیم کوچک که توسط شهروند علاقمند […]

پنج قطعه کشیم کوچک و یک بهله جغد انبار در شهرستان لنگرود رهاسازی و به زیستگاه طبیعی خود بازگردانده شد

به گزارش لنگرود نیوز به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان گیلان، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهزستان لنگرود با اعلام این خبر گفت : پنج قطعه کشیم کوچک که توسط شهروند علاقمند به طبیعت به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود تحویل شده بود، پس از بهبودی و اطمینان از سلامت آن، در تالاب کیاکلایه رهاسازی شدندو همچنین یک بهله جغد انبار که توسط دیگر شهروند علاقه مند به طبیعت تحویل شده بودپس از تیمار و رسیدگی و اطمینان از وضعیت جسمانی حیوان، در زیستگاه طبیعی خود رهاسازی شد.

سید امین نجات در ادامه بیان داشت:جغد انبار (نام علمی: Tyto alba) بیشترین گستردگی را میان جغدها دارا ست و میزان گستردگی آن در میان سایر پرندگان نیز مثال زدنی است. جغد انبار که به جغد سفید نیز معروف است جزء پرندگان حمایت شده محسوب می شود . این حیوان سری به شکل قلب بزرگ، پاهایی بلند و دمی کوتاه و چهارگوش دارد و اغلب در ساختمان های متروکه، انبارها و سوله های قدیمی زیست می کند.

کشیم کوچک نیز از پرندگان غیر حمایت شده (نام علمی: Tachybaptus ruficollis) پرنده‌ای است با حدود ۲۳ تا ۲۹ سانتیمتر طول که کوچکترین عضو از تیره کشیمیان به شمار می‌رود. این پرنده شناگری ماهر و سریع است و برای به دست آوردن ماهیهای ریز و بی‌مهرگان به عمق‌های کم آب شیرجه می‌زند. جوجه‌های کشیم کوچک رنگ‌های متنوعی دارند و روی سرشان طرح مشخصی از رگه‌های سفید دیده می‌شود. کشیم کوچک در آبگیرها، دریاچه‌ها و مانداب‌ها یافت می‌شود و تخم‌گذاری می‌کند. در ایران، بومی و فراوان و به صورت مهاجر، در زمستان‌ها، نسبتاً فراوان است.

وی در پایان ضمن قدردانی از دوستداران و حامیان حیات وحش، حفاظت از محیط زیست را وظیفه ای عمومی عنوان کرد و گفت: حفظ محیط زیست و حیات وحش جز با همکاری مردم میسر نخواهد بود و در سایه ی این حمایت ها می توانیم در آینده شاهد احیاء وضعیت گونه های جانوری ارزشمند شهرستان باشیم.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمارعنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
877
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
840
روز گذشته
سورتمه لنگرود