به گزارش لنگرود، شماری از واکنش ها به سخنان رهبر معظم انقلاب را در ادامه می خوانید؛

سی ان ان: 

رهبر ایران آیت الله خامنه ای از مقامات آمریکایی به عنوان “دلقک” یاد کرد و گفت فرانسه، آلمان و انگلیس نوکران حلقه به گوش آمریکا هستند که نمی توان به آنها اعتماد کرد. وی که برای نخستین بار در هشت سال گذشته خطبه های نماز جمعه تهران را ایراد می کرد، همچنین به خانواده های قربانیان سقوط هواپیمای اوکراینی، تسلیت گفت.
وی همچنین شهادت قاسم سلیمانی و اقدام تلافی جویانه تهران را علیه آمریکا به عنوان “اقدام الهی” یاد کرد و … از اینکه ایران یک سیلی به صورت آمریکا زده است، ابراز خرسندی کرد.
نیویورک تایمز:

آیت الله خامنه ای خطاب به دهها هزار نماز گزار گفت حمایت خدا سبب شد ایران با یک حمله موشکی به “صورت آمریکا سیلی بزند.” وی در این خطبه های نادر، آمریکا را “قدرت استکباری” خواند.
بعد از چند هفته ناآرامی در خاورمیانه که ایران و آمریکا را در آستانه جنگ قرار داد و به بروز اعتراضات خیابانی در ایران منجر شد، آیت الله خامنه ای تلاش کرد … منتقدین را تضعیف کند.
نیویورک پست: 

آیت الله خامنه ای در خطبه های نماز جمعه تهران، از دونالد ترامپ به عنوان “دلقکی” یاد کرد که فقط وانمود میکند طرفدار مردم ایران است. وی حملات موشکی اخیر ایران را به پایگاه های آمریکا در عراق باعث “تحقیر آمریکا” خواند. آیت الله خامنه ای  اقدام آمریکا را در ترور “بزدلانه” ژنرال قاسم سلیمانی محکوم کرد که به گفته وی موثرترین فرمانده جنگ با داعش بود.

بیزنس اینسایدر:

آیت الله خامنه ای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را یک “دلقک” خواند و گفت او وانمود می کند که طرفدار ملت ایران است در حالی که تلاش میکند با “خنجری سمی” از پشت به ایرانی ها ضربه بزند. وی از این فرصت برای حمله به آمریکا در خصوص ترور بزدلانه قاسم سلیمانی استفاده کرد. آیت الله خامنه ای همچنین سقوط هواپیمای اوکریانی را “حادثه ای تلخ” خواند و گفت همان قدر که ما به خاطر سقوط هواپیما غمگین شدیم، دشمنانمان خوشحال شدند.

الجزیره:

آیت الله خامنه ای در نخستین خطبه های نماز جمعه از سال ۲۰۱۲ تاکنون از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران دفاع کرد.

سخنرانی آیت الله خامنه ای در شرایطی صورت گرفته است که پس از اقدام آمریکا در ترور ژنرال قاسم سلیمانی، مقامات ایرانی تحت فشار شدید داخلی و خارجی هستند.

 

سی ان بی سی:

آیت الله خامنه ای از دونالد تراپ رئیس جمهور آمریکا به عنوان “دلقک” یاد کرد که فقط وانمود می کند حامی شهروندان ایرانی است اما تلاش میکند به ایرانی ها با “خنجری زهرآگین” از پشت ضربه بزند. وی گفت آمریکا با ترور قاسم سلیمانی ماهیت تروریستی خود را نشان داد. رهبر ایران برای نخستین بار پس از هشت سال نماز جمعه تهران را اقامه کرد. این در حالی است که ایران تلاش میکند با ترور  یک فرمانده ارشد خود به دست آمریکا و همچنین اعتراضات درپی سقوط اشتباهی یک هواپیمای مسافربری، کنار بیاید.
بی بی سی:

آیت الله خامنه ای از نیروهای مسلح ایران که پذیرفته است به صورت اشتباهی یک فروند هواپیما را سرنگون کرده است، حمایت کرد. وی گفت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی “امنیت ایران را حفظ کرده است.” وی خواستار “وحدت ملی” شد و گفت دشمنان ایرانی از سقوط هواپیما برای کم اهمیت جلوه دادن ترور قاسم سلیمانی به دست آمریکا استفاده کرده اند.
نشریه هیل:

آیت الله خامنه ای در سخنانی در خطبه های نماز جمعه تهران آمریکایی ها را “دلقک هایی” خواند که تلاش میکنند به ایرانی ها با “خنجری سمی” ضربه بزنند. وی خطاب به جمعیتی زیاد از نمازگزاران گفت آمریکا “کوچک تر از آن است که مردم ایران را به زانو درآورد.”

 

یو اس ای تودی:

آیت الله خامنه ای رهبر ایران، از دونالد ترامپ به عنوان “دلقک” یاد کرد و حمایت خود را از نیروهای مسلح ایران پس از سقوط اشتباهی یک فروند هواپیمای مسافربری اوکراینی، اعلام کرد. وی گفت حادثه سقوط هواپیما، غمنامه ای “تلخ” بود اما نباید “جانفشانی” یکی از فرماندهان ارشد نظامی ایران را که در حمله پهبادهای آمریکایی در عراق کشته شد، تحت الشعاع قرار دهد.

 

گاردین: 

رهبر ایران، دونالد  ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را یک “دلقک” خواند که صرفا وانمود می کند طرفدار مردم ایران است اما تلاش خواهد کرد با خنجری زهرآلود از پشت به ایرانی ها ضربه بزند. آیت الله خامنه ای گفت مراسم گسترده در مراسم تشییع جنازه ژنرال سلیمانی بیانگر حمایت مردم ایران از جمهوری اسلامی است. وی گفت ترور “بزدلانه” قاسم سلیمانی موثرترین فرمانده در جنگ با گروه داعش را کنار گذاشت.

 

جروزالم پست: 

آیت الله خامنه گفته است به نیروی قدس سپاه پاسداران باید به عنوان یک سازمانی انسانی با اهداف انسانی نگریست. وی گفت سپاه پاسداران می تواند مبارزه خود را فراتر از مرزهای ایران ببرد.

وی این سخنان را در واکنش به ترور ژنرال سلیمانی به دست آمریکا و سقوط اشتباهی هواپیمای اوکراینی در خاک ایران بیان کرد.

 

بلومبرگ:

آیت الله خامنه ای گفته است ایران در تقابل نظامی ماه جاری خود، به “وجهه یک ابرقدرت سیلی زده است.” وی گفت آنها در سوریه، عراق، لبنان و افغانستان ضربه می خورند اما این ضربه بزرگ تر از همه ضربات به وجهه آنهاست. وی از دونالد ترامپ به عنوان یک دلقک یاد کرد.

 

تایمز اسرائیل 

رهبر ایران می گوید عزاداری گسترده مردمی برای ژنرال سلیمانی نشان میدهد مردم از نظام حمایت می کنند. وی گفت حمله موشکی اخیر ایران به پایگاه های نظامی آمریکا در عراق “ضربه ای به وجهه آمریکا” بوده است. آیت الله خامنه ای همچنین از دونالد ترامپ به عنوان “دلقکی” یاد کرد که فقط وانمود می کند طرفدار مردم ایران است.

 

رویترز:

آیت الله خامنه ای در مراسم نماز جمعه تهران گفت حملات گسترده ایران به منافع آمریکا در عراق نشان میدهد ایران از حمایتی معنوی برای زدن “سیلی به صورت” یک قدرت جهانی برخوردار است. وی در واکنش به ترور ژنرال سلیمانی گفت سپاه پاسداران می تواند میدان رزم خود را از مرزهای ایران فراتر ببرد.

 

آسوشیتدپرس:

رهبر ایران از کشورهای غربی به شدت انتقاد کرد و گفت نوکران آمریکا وانمود می کنند که طرفدار ملت ایران هستند اما می خواهند از پشت به مردم ایران “خنجر زهرآلود”  بزنند. آیت الله خامنه ای که در نماز جمعه تهران سخن می گفت نطقی آتشین ایراد و تاکید کرد ایران بعد از ماه ها تحریم های شکننده و بحران های اخیر، از ترور ژنرال ارشد ایرانی تا سقوط اتفاقی یک هواپیمای مسافربری اوکراینی، تسلیم فشار آمریکا نخواهد شد. وی گفت حضور گسترده مردمی در مراسم تشییع پیکر قاسم سلیمانی نشان دهنده حمایت مردم از جمهوری اسلامی است و اینکه ترور “بزدلانه” ژنرال قاسم سلیمانی موثرترین فرمانده جنگ با داعش را کنار گذاشت.