رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
  • السبت ۲۱ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Saturday 21 September

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی، زیر بار همه فشارها و تحریم‌های غربی به خودکفایی کامل در ساخت شناورها و تجهیزات نظامی رسیده‌ایم. به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، امیر دریادار حسین خانزادی در مراسم تودیع و معارفه فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی اظهار کرد: نیروهای مسلح جمهوری […]

109207

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی، زیر بار همه فشارها و تحریم‌های غربی به خودکفایی کامل در ساخت شناورها و تجهیزات نظامی رسیده‌ایم.

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، امیر دریادار حسین خانزادی در مراسم تودیع و معارفه فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی اظهار کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی همواره مسیر توسعه‌ای را طی می‌کنند که به دور از تسلط هر قدرت بیگانه است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به اهمیت موقعیت استراتژیکی دریای خزر، افزود: در شرایطی که استکبار جهانی تلاش می‌کند تعامل بین کشورهای منطقه را برهم زند، نیروی دریایی مکلف است تعامل با کشورهای منطقه را بیش از پیش در دستور کار خود داشته باشد.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت حضور پر قدرت و توانمند نیروی دریایی در دریاهای شمال و جنوب تصریح کرد: برقراری ارتباطات و دید و بازدیدهای بین‌المللی جمهوری اسلامی با سایر کشورهای منطقه از جمله کارهایی است که در دوران صلح می‌توان انجام داد و در همین راستا در ماه آینده برگزاری مسابقات جام دریا با هدف نمایش توانمندی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و برقراری ارتباط دوستانه انجام می‌شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه هرکدام از مناطق دریایی شمال و جنوب شرایط و ویژگی‌های خاص خود را دارد، تصریح کرد: منطقه چهارم دریایی با استفاده از نیروی انسانی توانمند توانست تجربه بسیار خوبی در زمینه حضور در دریای خزر و انجام ماموریت‌های متعدد با هدف صلح و دوستی با کشورهای حاشیه خزر کسب کند.

امیرخانزادی خاطرنشان کرد: امروز بعد از دو دهه از ورود زیر دریایی به کشور، کار ساخت زیر دریایی درکشور نتیجه مطلوبی داده و به رشد و بلوغ بسیار خوبی دست یافته است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر لزوم اهتمام هرچه بیشتر کارکنان نداجا برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی، گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی، زیر بار همه فشارها و تحریم‌های غربی به خودکفایی کامل در ساخت شناورها و تجهیزات نظامی رسیده‌ایم.

وی با تاکید بر لزوم تداوم حرکت در مسیر خودکفایی تصریح کرد: حضور قدرتمند ایران در مناطق تحت حاکمیت نشاندهنده آن است که نیروی دریایی راه خود را در مسیر توسعه به درستی طی کرده و همچنان این مسیر تداوم دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی با اشاره به وجود امنیت کامل در دریای خزر اظهار کرد: نیروهای دریایی ارتش و سپاه دوشادوش هم، به عنوان مشت محکم نظام عمل می‌کنند تا هیچ خلاء امنیتی وجود نداشته و کانون نا امنی در دریای خزر شکل نگیرد.

وی با اشاره به لزوم ایجاد امنیت جمعی در بین کشورهای حاشیه خزر افزود: دریای خزر دریای صلح و دوستی است که تلاش می‌شود امنیت پایدار در آن افزایش یابد و معتقدم این امنیت باید به صورت جمعی شکل گرفته و کشورهای حاشیه خزر نیز در تامین و ثبات این امنیت سهم داشته باشند.

گفتنی است؛ ناخدا یکم عرشه و ستاد «عبدالوهاب طاهری» به عنوان فرمانده جدید ناوگان شمال منصوب و از تلاش‌های دریادار دوم عرشه و ستاد احمدرضا باقری تجلیل شد؛ ناخدا یکم عرشه و ستاد عبدالوهاب طاهری فرمانده منطقه یکم دریایی جنوب کشور بود که به عنوان فرمانده ناوگان شمال به این سمت منصوب شد و دریادار دوم عرشه و ستاد احمد رضا باقری فارغ التحصیل سال۱۳۷۱ در دانشگاه دریایی امام خمینی(ره) نوشهر بود که مدت ۱۵ سال در بوشهر خدمت کرده و ۱۹۷۰ روز دریانوردی در منطقه آب‌های جنوب و ماموریت‌های بین‌المللی و همچنین فرماندهی ناوگروه‌های ۱۴ و ۳۱ و ناوگروه صلح دوستی خزر به کشور روسیه را در کارنامه خود دارد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
587
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
550
روز گذشته
سورتمه لنگرود
تحقق
یافته
وعده وام ۱۰ میلیونی خرید لوازم خانگی