رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 1 خبر
  • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸
  • السبت ۱۹ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Saturday 19 October
  • چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۳
  • کد خبر : 12083
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : اوقاف گیلان از شرکت های فناور محور حمایت می کند

به گزارش لنگرود،حجت الاسلام و السملمین ستار علیزاده روز دوشنبه در دیدار با رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان و تعدادی از مدیران شرکت‌های دانش بنیان در رشت افزود: با تدبیر رئیس سازمان اوقاف، ارتباط مطلوبی بین وقف و فناوری در سازمان اوقاف ایجاد شده که حمایت از شرکت‌های دانش بنیان نمونه‌ای آن است. […]

به گزارش لنگرود،حجت الاسلام و السملمین ستار علیزاده روز دوشنبه در دیدار با رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان و تعدادی از مدیران شرکت‌های دانش بنیان در رشت افزود: با تدبیر رئیس سازمان اوقاف، ارتباط مطلوبی بین وقف و فناوری در سازمان اوقاف ایجاد شده که حمایت از شرکت‌های دانش بنیان نمونه‌ای آن است.

وی رویکرد اقتصادی را یکی از مهمترین رویکردهای سنت حسنه وقف عنوان و اظهار داشت: برقراری عدالت اجتماعی، ایجاد اشتغال، رفع محرومیت از برکات وقف است چراکه وقف از ارکان اقتصاد اسلامی و اقتصاد مقاومتی است.
وی با اشاره به طرح نوین سازمان اوقاف و امور خیریه برای بهره گیری از توان خرد افراد جامعه برای انجام کارهای بزرگ خاطر نشان کرد: این طرح ثمرات بزرگی در حوزه آموزش، فرهنگ، بهداشت و درمان و اقتصاد داشته است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان بیان داشت: سنت حسنه وقف نیاز جامعه را برطرف نموده و در اعتبارات دولتی صرفه جویی می‌کند و می‌توان این اعتبارات را در جای دیگری به نفع توسعه کشور و رفاه عمومی هزینه کرد.
رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان نیز در سخنانی با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان از ارکان اقتصاد مقاومتی‌ است، گفت: هدف ما از این نشست بررسی زمینه‌های مشترک همکاری و نحوه تعامل با کارگزاران وقف در استان است.
علی باستی افزود: سنت حسنه وقف ظرفیت خوبی برای حمایت از اقتصاد و شرکت‌های دانش بنیان است.

بر اساس آخرین آمار، پارک علم و فناوری استان گیلان دارای ۱۰ مرکز رشد و افزون بر ۳۰۰ شرکت واحد فناور و هسته فناور است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
615
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
578
روز گذشته
سورتمه لنگرود
تحقق
یافته
وعده وام ۱۰ میلیونی خرید لوازم خانگی