رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 1 خبر
  • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸
  • السبت ۱۹ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Saturday 19 October

به گزارش لنگرود،مراسم افتتاحیه طرح آسفالت راه های روستایی بنیاد مسکن شهرستان لنگرود و جشن اهدای سند روستای دریاسر با حضورمحمدرضا شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور برگزار شد. در این مراسم مصطفوی معاون فرمانداری شهرستان لنگرود ضمن بیان این نکته که شهرستان لنگرود ۱۹۶ روستا دارد، گفت: ۱۶۷ روستای شهرستان لنگرود از طرح […]

به گزارش لنگرود،مراسم افتتاحیه طرح آسفالت راه های روستایی بنیاد مسکن شهرستان لنگرود و جشن اهدای سند روستای دریاسر با حضورمحمدرضا شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور برگزار شد.

در این مراسم مصطفوی معاون فرمانداری شهرستان لنگرود ضمن بیان این نکته که شهرستان لنگرود ۱۹۶ روستا دارد، گفت: ۱۶۷ روستای شهرستان لنگرود از طرح هادی برخوردار و روستاهای غیر برخوردار روستاهای زیر ۲۰ خانوار هستند.
مصطفوی بیان داشت: رتبه شهرستان لنگرود در زمینه برخورداری از طرح هادی از میانگین ۱۴درصدی استان گیلان فرا رفته و به سمت ۱۶درصدی کشور در حال پیشرفت است.یقینا اگر در زمینه تامین مصالح به دهیاران ما توجه ویژه شود؛ ما شاهد رشد افزونی در راستای طرح هادی در شهرستان خواهیم بود.

اکبرزاده مدیرکل بنیاد مسکن گیلان نیز در این مراسم گفت: شاخص برخورداری از طرح هادی در شهرستان لنگرود ۴۱درصد بوده که میزان معادل برخورداری از طرح هادی استان است.این رشد طرح هادی در ۵ ساله گذشته نشان از حجم بالای کار در بنیاد مسکن است.

مدیر کل بنیاد مسکن گیلان بیان داشت: خدا را شاکریم که امروز با افتتاح اسفالت روستایی ۱۲ روستای شهرستان لنگرود با اعتبار ۵ میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان و همچنین صدور و اعطای ۱۱۷۶ سند روستای دریاسر در خدمت شما مردم هستیم.

وی ضمن قدردانی از همکاری ریاست اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان لنگرود و مدیر کل استان جهت همکاری در زمینه صدور سند روستایی گفت: شاخص صدور سند در شهرستان ۴۴ درصد است که ۸ درصد بیشتر از شاخص استان گیلان می باشد.

شاملو معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور مهمان ویژه این مراسم گفت: انچه امروز در این روستا و این شهرستان به بهره برداری رسیده محصول کار جمعی است و بنیاد مسکن به عنوان یک نهاد انقلابی وظیفه خدمت به مردم را به دوش می کشد.

شاملو ضمن قدردانی از همکاری دهیاران با بنیاد مسکن گفت: هر توفیقی که بنیاد مسکن کسب نموده یقینا با همدلی و همکاری مسیولین و مردم استان به دست امده است.

وی ضمن بیان این نکته که ۸ هزار و ۵۰۰ کیلومتر معابر روستایی در ۳ سال گذشته اسفالت شده اند، گفت: ۲ میلیون و ۲۰۰ واحد روستایی نوسازی و تجهیز و ۲میلیون واحد ، سکونت جدید داشته اند.
معاون عمرانی روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: اراضی روستایی در استانهای شمالی بسیار حایز اهمیت هستند. اگر جایی بنیاد مسکن مخالف تغییر کاربری است یقینا به نفع مردم است.زمین های زراعی میراث گذشتگان ما هستند.

شاملو اظهار داشت بحث گردشگری روستاها و بافت روستایی و همچنین ایمن سازی روستاها از جمله موارد مهمی است که بنیاد مسکن بجد وارد این مبحث شده و امیدواریم با همکاری دهیاران و شوراهای روستاها بتوانیم گام بزرگی در این مسیر برداریم.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
615
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
578
روز گذشته
سورتمه لنگرود
تحقق
یافته
وعده وام ۱۰ میلیونی خرید لوازم خانگی