رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸
  • السبت ۱۵ ذو الحجة ۱۴۴۰
  • 2019 Saturday 17 August

منصوری ضمن تاکید بر اینکه الگوی منطقه ای در دریافت تسهیلات رعایت شود، گفت: با باز شدن منابع، طرح های فناورانه در اولویت قرار گیرد. به گزارش جامعه خبری تحلیلی لنگرود، جلسه کار گروه اشتغال استان گیلان با حضور معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و معاون استاندار امروز یکشنبه(۲۳دی) در […]

منصوری ضمن تاکید بر اینکه الگوی منطقه ای در دریافت تسهیلات رعایت شود، گفت: با باز شدن منابع، طرح های فناورانه در اولویت قرار گیرد.

به گزارش جامعه خبری تحلیلی لنگرود، جلسه کار گروه اشتغال استان گیلان با حضور معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و معاون استاندار امروز یکشنبه(۲۳دی) در سالن اجتماعات
فرمانداری برگزار شد.

منصوری در این جلسه با بیان اینکه دولت دو برنامه اصلی در حوزه اشتغال را پیشرو دارد، گفت: اشتغال فراگیر(طرح تکاپو) در سطح ملی و منطقه ای و اشتغال از طریق تسهیلات صندوق توسعه ملی در بخش روستایی از جمله برنامه های مهم دولت است.

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تاکنون ۱۸ هزار میلیارد تومان به بانک های عامل معرفی شده که از این تعداد ۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان طرح به تصویب رسیده است.

وی ادامه داد: از شش هزار و ۲۰۰ انعقاد قرارداد تاکنون ۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان با اشتغال ۱۶۴ هزار نفر انجام شد.

منصوری با بیان اینکه در پالایش طرح ها برخی طرح ها ریزش پیدا می کنند و بازنگری طرح ها امری ضروری است، تصریح کرد: در بخش روستایی رسته ها را قانونگذار مشخص می کند و در اشتعال فراگیر نیز یافته ها منطقه ای است و کارگزاران استان کارگزار های قابلی هستند.

وی در خصوص تبعیض اختیار تصمیم گیری، گفت: به استانداران ابلاغ می شود که سهم روستایی ۱۵ میلیارد تومان و به استان ها محول می شود و دستگاه هایی اجرایی چارچوب ها را با شرایط کشور تنظیم کنند.

وی در خصوص اثربخشی طرح ها و اینکه با روش هایی غیر از وام باید بتوانیم اشتغال را تداوم دهیم، اذعان کرد: اثربخشی طرح ها امری مهم است و اکنون که طرح ها به مرحله اجرا رسیدند نظارت ها باید بیشتر شود.

منصوری در خصوص طرح های گردشگری متمرکز در بخش سواحل، گفت: هتل داران اگه قرارداد با واحدهای روستایی داشته باشند که از چند شب اقامت در هتل دو شب در روستا با استاندارد هتل مربوطه اختصاص یابد، اگر چنین پکیج هایی راه اندازی شود کمک های بلاعوض برای راه اندازی این سیستم می شود.

وی با بیان اینکه منظور از بوم گردی فقط محل اقامت نیست، افزود:باید گردشگر هزینه کند و پول فقط در زمینه اقامت نباید باشد.

منصوری ضمن تاکید بر اینکه الگوی منطقه ای در دریافت تسهیلات رعایت شود، خاطرنشان کرد: با باز شدن منابع، طرح های فناورانه در اولویت قرار گیرد.

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یکی از حوزه های مورد توجه توسعه کسب و کارهای سنتی است، اظهار کرد: برنامه توسعه منطقه لنگرود ایجاد شود تا چشم انداز برای ده سال اینده این شهر مشخص و افق نیز معلوم باشد.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
552
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
515
روز گذشته
سورتمه لنگرود
تحقق
یافته
وعده وام ۱۰ میلیونی خرید لوازم خانگی