رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 0 خبر
  • شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸
  • السبت ۲۱ محرم ۱۴۴۱
  • 2019 Saturday 21 September
  • چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۶
  • کد خبر : 2853
  • پیشخوان
  • چاپ خبر : اجرای “طرح مطلوب سازی تولید برنج” در گیلان افزایش ۳۰ درصدی تولید را به همراه دارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه این استان دارای ظرفیتی خدادادی در حوزه کشاورزی است گفت: اجرای طرح “مطلوب سازی تولید برنج” در استان گیلان سبب افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی تولید برنج در استان می‌شود. لنگرود نیوز به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، علیرضا شعبان‌نژاد  امروز در مراسم رونمایی از “طرح مطلوب سازی تولید […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه این استان دارای ظرفیتی خدادادی در حوزه کشاورزی است گفت: اجرای طرح “مطلوب سازی تولید برنج” در استان گیلان سبب افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی تولید برنج در استان می‌شود.

رشت| اجرای "طرح مطلوب سازی تولید برنج" در گیلان افزایش 30 درصدی تولید را به همراه دارد

لنگرود نیوز به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، علیرضا شعبان‌نژاد  امروز در مراسم رونمایی از “طرح مطلوب سازی تولید برنج” در سالن شهدای صالحین سپاه قدس گیلان در رشت اظهار داشت: اجرای این طرح گامی در راستای تقویت اقتصاد مقاومتی در کشور و استان گیلان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه گیلان دارای ظرفیتی خدادادی در حوزه کشاورزی و به ویژه تولید برنج است عنوان داشت: در گیلان آب به ارزان ترین شکل ممکن نسبت به سایر استان‌ها در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

شعبان‌نژاد با بیان اینکه فقیر بودن مردم دینی به گردن مسئولان است که باید پاسخگوی آن باشند خاطرنشان کرد: استان گیلان دارای ۴۳۰ هزار هکتار زمین زراعی، ۲۵۰ هزار هکتار مرتع و ۵۶۵ هزار هکتار جنگل است.

وی با بیان اینکه ۸۷ درصد از زمین‌های استان گیلان در حوزه کشاورزی استفاده می‌شود تصریح کرد: در حال حاضر برنج دومین غذای ایرانیان محسوب می‌شود و بنابر آمار کشور به ۳ میلیون تن برنج نیاز دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه رسیدن به خودکفایی در صنعت برنج راحت‌تر از تولید گندم است اظهار داشت: برای تولید برنج می‌توانیم از آب‌های هدایت شده استفاده کنیم اما برای تولید گندم نیاز به بارش داریم.

شعبا‌ن‌نژاد با اعلام اینکه براساس آمار موجود، در چند سال آینده هیچ برنجی برای عرضه در بازار وجود ندارد خاطرنشان کرد: استان گیلان دارای ۲۳۸ هکتار شالیزار است که ۳۰۰ هزار نفر از آن بهره برداری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه کشاورزان گیلانی از نظر اقتصادی ضعیف هستند عنوان داشت: اجرای طرح “مطلوب سازی تولید برنج” در استان گیلان سبب افزایش ۲۰ تا ۳۰درصدی تولید برنج در استان می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با انتقاد از برداشت یک نوبتی برنج در سال توسط کشاورزان خاطرنشان کرد: به دنبال آن هستیم تا کشت دوم، سوم و تلفیقی را در میان کشاورزان نهادینه کنیم.

شعبان‌نژاد با بیان اینکه کشاورزی در استان گیلان کاری سخت و دشوار است اظهار داشت: در ۵ سال اخیر بیش از ۱۰ هزار ماشین آلات کشاورزی در راستای مکانیزاسیون در اختیار کشاورزان گیلانی قرار گرفته است.

وی با اعلام اینکه در سال گذشته ۱۳ هزار هکتار از شالیزارهای گیلان به‌صورت ماشینی نشا شده است تصریح کرد: در حال حاضر ۲۰ نوع کود برای تامین کود مورد نیاز کشاورزان گیلانی تهیه شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با تاکید بر لزوم بسترسازی مناسب در راستای ایجاد تحول در حوزه کشاورزی عنوان داشت: سپاه و جهادکشاورزی با هم‌افزایی و همکاری مردم اقدامات موثری را در این حوزه انجام می‌دهند.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
587
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
550
روز گذشته
سورتمه لنگرود
تحقق
یافته
وعده وام ۱۰ میلیونی خرید لوازم خانگی