رفتن به بالا
  • تعداد اخبار امروز : 1 خبر
  • شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸
  • السبت ۱۹ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Saturday 19 October

رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی کشور با بیان اینکه آلودگی در دریایی خزر فزاینده است، گفت: ساکنان گیلان و مازندران از بیم آلودگی از شنا و آبتنی خودداری می‌کنند. به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، دکتر بهروز ابطحی امروز در نشست تخصصی روز ملی دریایی خزر که در دانشگاه گیلان برگزار شد با […]

111584

رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی کشور با بیان اینکه آلودگی در دریایی خزر فزاینده است، گفت: ساکنان گیلان و مازندران از بیم آلودگی از شنا و آبتنی خودداری می‌کنند.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، دکتر بهروز ابطحی امروز در نشست تخصصی روز ملی دریایی خزر که در دانشگاه گیلان برگزار شد با بیان اینکه دریایی خزر زیستگاه بزرگترین ماهیان استخوانی است، اظهار کرد: دریایی خزر خاستگاه مهم دانش، فناوری و تکثیر و بازسازی ذخایر ماهیان است.

وی با بیان اینکه دریایی خزر از نوع ورود گونه‌های مهاجم از زیستگاه‌های خاص است، افزود: دریایی خزر همچنین زیستگاه مهمترین، بزرگترین و گرانترین ماده غذایی دریایی جهان همان خاویار استروژن است.

رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی کشور با بیان اینکه آلودگی در دریایی خزر فزاینده است، گفت: ساکنان گیلان و مازندران از بیم آلودگی از شنا و آبتنی خودداری می‌کنند.

ابطحی با اشاره به اهمیت توجه به پژوهش، آموزش دانشگاهی، آموزش عمومی و ترویج علمی، این موارد را از جمله اقداماتی برشمرد که می‌توان برای این دریا انجام داد.

وی با اشاره به ضرورت آموزش عمومی به همه افراد، آموزش عمومی را ضرورتی برای توسعه دریای خزر دانست.

ابطحی منحصر به فرد بودن، تنوع اقلیمی، ماهیان استخوانی بزرگ و خاویار تولیدی را از جمله ویژگی‌های بارز این منطقه دانست و گفت: پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی به سهم خود تلاش می‌کند فعالیت‌هایی که دانشگاه‌ها به جهت کمبود امکانات و تجهیزات نمی‌توانند انجام دهند، به عهده بگیرد.

وی در پایان بر تمرکز در مسائل زیست محیطی در استان‌های گیلان و مازندران تاکید کرد و گفت: پژوهش‌های زیادی در حوزه دریایی خزر انجام می‌شود که متاسفانه بدون همگرایی است.

اخبار مرتبطوعده گاه مسئولین

روز شمار عنوان وعده
تحقق
یافته
پروژه کنارگذر لنگرود
615
روز گذشته
افتتاح بیمارستان جدید لنگرود
578
روز گذشته
سورتمه لنگرود
تحقق
یافته
وعده وام ۱۰ میلیونی خرید لوازم خانگی